Veselam
Psiholoģija

Van Gogs, Mocarts, Čārlijs Čaplins… 10 aizraujošas filmas par ģēnijiem 0

Foto no dforums.com

Nav laba kino bez cienīga sižeta

Šo filmu pamatā ir cilvēku dzīvesstāsti, kuri pārauguši visas pasaules gaidas – aizraujošs stāsts ir garantēts.

10 filmas par īstiem ģēnijiem, par kuriem nevar beigt sajūsmināties.

Galerijas nosaukums

Van Gogs: Uzzīmēts ar vārdiem

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Van Gogh: Painted with Words, 2010

Dzīvē viņam nekas neizdevās. Viņš tika atbrīvots no darba tirdzniecības firmā, mēģināja būt par pasniedzēju, bet neatrada darbu, vēlējās būt mācītājs, bet izkrita eksāmenos. Vienīgais, kas viņam labi padevās – zīmēšana. Stāsts par vienu no visneordinārākajiem māksliniekiem – Vincentu van Gogu pastāstīts viņa vēstulēs jaunākajam brālim.


Amadejs

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Amadeus, 1984

Vieglprātīgs jauneklis vienā mirklī kļūst par imperatora galma komponistu. Mocarta dievišķais talants nostumj malā Antonio Saljēri. Tomēr Saljēri Amadejā saskata tikai vulgāru un vieglprātīgu ākstu. Greizsirdības apmāts, Saljēri nolemj iznīcināt Mocartu. Episka vēsturiskā drāma, kurai Amerikas Kinoakadēmijas žūrija piešķīra uzreiz astoņus “Oskarus”.


Dzīve rožainā gaismā

Lorem ipsum
FOTO: Leta

La môme, 2007

No Parīzes graustiem viņa nokļūst uz koncertzāļu skatuvēm, lai iekarotu sirdis visā pasaulē. Uzaugusi briesmīgā nabadzībā, Edīte Piafa vienā mirklī kļūst par dzīvu Francijas simbolu. Bet par slavu un skatītāju mīlestību būs pa īstam jācīnās. Viens no labākajām Marionas Kotijāras lomām, kas nopelnīja viņai kāroto “Oskaru”.


Einšteins un Edingtons

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Einstein and Eddington, 2008

Pirmā pasaules kara laikā Artūrs Edingtons uzsāk bīstamu saraksti ar tad vēl nepazīstamo Albertu Einšteinu. Tās dēļ angli var pasludināt par nodevēju, bet Edingtons uzskata: Einšteina teorijas pavērs jaunas iespējas laika un telpas izpratnei. Lai to pierādītu, Artūrs dodas uz Āfriku, kur drīz notiks atgadījums, kas uz visiem laikiem mainīt izpratni par Visumu. Divas patiesi lielas personības vienā skaistā filmā.


Radīšana

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Creation, 2009

XIX gs vidū Čārlzs Darvins publicēja savu teoriju “Sugu izcelšanās”. Viņa idejas apšaubīja Dieva eksistenci. Ne tikai sabiedrība noraida zinātnieku, bet pat viņa dievbijīgā sieva nav gatavs atbalstīt vīru. Stāsts par to, kā uzticība idejai izturēja visus uzbrukumus un deva cilvēcei iespēju spert soli uz priekšu.


Čaplins

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Chaplin, 1992

Cilvēks, uz kuru skatoties, nevar novaldīt smaidu – Čārlijs Čaplins. Bet kas slēpjas aiz labi pazīstamā tēla? Nabadzīgs zēns, kurš kļuva par Oskaru ieguvušu aktieri un režisoru – kāds viņš bija šī ceļa vidū? Roberts Daunijs jaunākais pacēla mums šo priekškaru un izdarīja to patiesi meistarīgi.


Hičkoks

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Hitchcock, 2012

Reiz baiļu un neziņas meistars Alfrēds Hičkoks nolēma uzņemt perfektu filmu, kura nelīdzinātos tām, kas tapušas iepriekš. Tai jābūt hipnotizējošai un baiļu skudriņas radošai lentai, kas ieskatās cilvēka dvēseles bezdibenī. Tā ir filma “Psiho”, kura vienā līmenī ar tās autoru ir pelnījusi atsevišķu filmu.


Lotreks

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Lautrec, 1998

Viņa vārds ir Anrī de Tulūzs-Lotreks. Viņš ir psiholoģiskā portreta meistars un veido teātra plakātus. Viņu zina gandrīz visa Parīze, un jo īpaši tās bohēmas daļa. Filma par slavenā franču mākslinieka dzīvi un traģisko nāvi, kurā mākslas vairāk nekā sausas dokumentalitātes.


Ģēniji

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Genius, 2016

Vēl viens stāsts par rakstnieku, kurš cīnījās ne tik daudz ar apkārtējo vidi, kā ar sevi. Runa ir par Tomasu Vulfu, spilgtu “zaudētās paaudzes” pārstāvi literatūrā, kura dzīve sastāvēja no galvu reibinošiem kāpumiem un straujiem kritieniem. Kvalitatīvs un atmosfēru radošs kino, kurš kliedē mītu par romantisko ģēnija-rakstnieka tēlu.


Silīcija ielejas pirāti

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pirates of Silicon Valley, 1999

Divi parasti puiši, kuri sapņoja par savam laikam diezgan neparastām lietām. Abi pārspēja pat vispārdrošākās cerības un nokļuva tehnoloģiju pasaules augšpusē. Mazliet ironiska, un, protams, talantīga filma par diviem cilvēkiem, kuru vārdi šodien ir spēcīgi zīmoli. Bils Geitss un Stīvs Džobss, divi ģēniji, kas varēja sasniegt visu, ko vēlējās. Vai gandrīz visu…

Avots: adme.ru

LA.lv