Veselam
Bērni

FOTO: Kā nedēļas nogalē atzīmēja Bērnu rehabilitācijas dienu0

Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļas nogalē Grīziņkalnā pirmo reizi Latvijā tika atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros. Pasākumā piedalījās teju 300 dalībnieku, kas bija atbraukuši uz Rīgu no dažādām Latvijas vietām.

Pasākuma laikā Latvijas titulētākais paraolimpietis Aigars Apinis sveica un iedvesmoja bērnus ar savu stāstu par to, kā viņš pievērsās sportam. Bērniem bija iespēja apskatīt un aptaustīt Aigara Olimpisko spēļu medaļas, kā arī saņemt sportista autogrāfu. Citi Latvijas Paralimpiskās komitejas sportisti bērniem rādīja paraugdemonstrējumus ratiņbasketbolā, ratiņtenisā un sēdvolejbolā. „Mēs, Latvijas Paralimpiskā komiteja, aicinām bērnus un jauniešus ar invaliditāti sākt pievēsties sportam – tā ir iespēja atrast savu vietu dzīvē caur sportu,” iedrošināja Aigars Apinis.

Bērnu rehabilitācijas dienā bērni paši vai kopā ar ģimenes locekļiem varēja izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes, par kuriem bija parūpējusies Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Tāpat visas dienas garumā darbojās dažādas radošās darbnīcas un varēja skatīties iemīļotās multfilmas. Savukārt pieaugušie varēja iepazīties ar Labklājības Ministrijas sagatavoto informāciju par bērniem ar invaliditāti pieejamajiem pakalpojumiem, bet psiholoģe Diāna Zande dalījās padomos, kā tikt galā ar emocionālo spriedzi ģimenē un kā ieviest līdzsvaru starp bērna un vecāku vajadzībām.

„Bērnu rehabilitācijas diena ir svētki mums visiem – ne tikai bērniem, ārstiem, pedagogiem, bet arī tiem, kas rūpējas par to, lai bērniem ar kustību traucējumiem būtu laba izglītība, lai bērniem būtu pieejama infrastruktūra, iespējas nodarboties ar sportu, kā arī tiem, kas „Maxima” ziedojumu kastītēs atstāj ziedojumus,” tā Bērnu rehabilitācijas dienas atklāšanā uzsvēra Bērnu rehabilitācijas centra „Poga” bērnu neirologs Dr. Mikus Dīriks.

Bērnu rehabilitācijas diena tiek rīkota, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā.

Galerijas nosaukums
LA.lv