Veselam
Bērni

FOTO: Vairāk nekā tūkstotis māmiņu apmeklē Pirmo Māmiņu Kongresu0

Publicitātes foto

25.novembrī Jūrmalā norisinājās Pirmais Māmiņu Kongress, ko rīkoja vecāku apvienība un medijs “Māmiņu Klubs”. Kongress pulcēja īpaši kuplu topošo māmiņu skaitu un jaunās ģimenes ar bērniem.

Pirmo Māmiņu Kongresu ar uzrunu atklāja Veselības ministre Anda Čakša, uzsverot, ka pēdējo gadu laikā izdevies samazināt māšu mirstību un dzemdēt Latvijas pašreizējās dzemdību nodaļās ir droši.

Māmiņas Kongresa laikā klausījās lekcijas un ārstu-speciālistu uzrunas par bērnam drošu mājokli un traumatisma mazināšanu, vakcināciju, krūts zīdīšanu, bērnu mutes veselību, veselīgu uzturu, attiecībām ģimenē. Paralēli lekcijām visas dienas garumā bez maksas bija iespējams saņemt individuālās konsultācijas, aprunājoties ar vecmātēm, dūlām, fizioterapeitiem, rehabilitologiem, krūts zīdīšanas ekspertiem un daudziem citiem mātes un bērna veselības speciālistiem.

Māmiņu Kongresa mērķis bija pulcēt vienuviet vecākus un speciālistus, lai akcentētu pamata lietas, kuras jāzina ikvienai jaunajai ģimenei, kas gaida vai auklē mazuli. Informācijas pārbagātajā laikmetā īpaši svarīgi ir grūtnieces un bērna veselību uzticēt kvalificētiem speciālistiem un ārstiem, laikus meklēt palīdzību, ja ir neskaidri jautājumi, apzināties arī visas iespējas, ko sniedz un apmaksā valsts.

 

Kamēr vecāki klausījās lekcijas, bērniem Kongresa laikā bija sagatavota plaša izklaides programma – radošās darbnīcas,, iespēja izmēģināt dažādas attīstošas rotaļlietas no Montesori un iemīļotā, mūzikālā izrāde “Un atkal Pifs”.

Kongresa lekciju tiešraides video ieraksts pieejams Maminuklubs.lv mājas lapā.

LA.lv