Veselam
Psiholoģija

Frāzes, ko bieži dzird laimīgās ģimenēs. Vai arī tavējā?0

Foto: Pixabay

Veids, kā savā starpā sazināmies, un kādus vārdus ikdienā lietojam attiecībās ar tuvākajiem cilvēkiem, ir ļoti būtiskas laimīgas ģimenes dzīves sastāvdaļas. Lielu daļu savas dzīves mēs izdzīvojam caur vārdiem, tādēļ nenovērtēsim to par zemu.

Kādas frāzes biežāk dzirdamas laimīgās ģimenēs un par ko tās liecina?

Es tevi mīlu.

Brīdī, kad jūs vairs nesakāt šos vārdus un nedzirdat, ka kāds to saka jums, šķiršanās liekas neizbēgama. Tas nozīmē, ka jūsu attiecībās iezadzies ledains vēsums, kas var pārvērsties mūžīgā sasalumā.

Grozies, kā gribi, tie ir trīs galvenie vārdi laimīgās attiecībās. Cilvēkiem, kas patiesi mīl, patīk un neapnīk teikt un dzirdēt tieši šos trīs vārdus.

Jā, mīļais vai mīļā!

Šie vārdi liecina, kas jūs esat vienisprātis, ka jūs spējat arī piekāpties otra cilvēka dēļ un ka pats no tā gūstiet baudu un labsajūtu.

Laimīgas attiecības nekad nevar uzbūvēt uz kategoriska ”nē” pamata, bet gan tieši uz daudziem labvēlīgiem, labestīgiem un mīļiem ”jā”. No savas labestības nav jābaidās, tā nevienu vēl nav pazudinājusi.

Es tev piekrītu.

Attiecībās un ģimenē mēs katrs ienākam ar savu “bagāžu”, bet tai jākļūst pa pamatu kopīga nākotnes nama celšanai, nevis kā balastam, kas spītīgi velk mūs bezdibenī.

Sākumā var nebūt viegli mainīt savas domas kādā jautājumā un piekrist otrai pusītei. Bet ar katru reizi tas kļūs arvien vieglāk un patīkamāk – apzināties, ka jums ir vismaz viens ļoti noturīgs domubiedrs visā plašajā pasaulē.

Dod ziņu, kad būsi galā!

Ja mums cilvēks patiesi rūp un ja viņš ir ļoti būtiska daļa no mūsu dzīves, tad ir tikai loģiski un dabiski satraukties par to, vai viņam ir viss kārtībā.

Ja kāds saka, ka mīl tevi, bet tev nav jāuztraucas par viņu, jo viņš arī neuztraucas par tevi, tad tā diezin vai ir īsta mīlestība.

Kā jūties?

Par savu tuvāko un mīļāko cilvēku ir vērts uztraukties un rūpēties arī tad, ja viņš nav smagi slims.

Mums visiem ir savi ikdienas kāpumi un kritumi gan fiziskā, gan garīgā labsajūtā, tāpēc apziņa, ka kāds jūt un dzīvo tev līdzi ik brīdi, ne tikai lielā nelaimē vai laimē, ir viena no patīkamākajām lietām ģimenes dzīvē. Tā liecina, ka tu vienmēr esi kādam vajadzīgs.

(Pēc ārzemju preses materiāliem)

LA.lv