Veselam
Ārstēšana

Gads, kura varēja nebūt. Austris pēc aknu transplantācijas jūtas arvien labāk; pateicas ziedotājiem0

Kadrs no video

Šajās dienā aprit gads kopš ar līdzcilvēku finansiālo atbalstu Tartu klīnikā tika izglābta smagi slimā jaunieša Austra Augusta dzīvība – igauņu mediķi Austrim veica aknu transplantāciju. Šis gads pēc sarežģītās operācijas Austrim un viņa ģimenei aizritējis mierīgi. Starp regulārajām vizītēm pie ārstiem radušās arī vērtīgas atziņas par dzīvi, vēsta TV3 Ziņas.

Tieši pirms gada mainījās iecavnieka Austra dzīve, viņam beidzot parādījās iespēja dzīvot. Un tieši tāpat kā toreiz, kad līdzcilvēki saziedoja vajadzīgo summu aknu transplantācijai, vēl joprojām nepaiet ne diena, kad Austris saviem glābējiem nepateiktu klusu “paldies”.

Par Austri Latvija uzzināja pērn oktobrī, kad ģimene, izmisuma mākta, lūdza sabiedrības ziedojumus. Jaunietim bija atklāta smaga aknu slimība, ko glābt varēja tikai jauns orgāns. Dažu dienu laikā tika saziedoti vajadzīgie 40 tūkstoši eiro, jau pēc mēneša atskanēja zvans no Tartu klīnikas – ir donors, brauciet.

Transplantācija bija tikai sākums ceļā uz atveseļošanos. Sekoja mēnesis slimnīcā – tas bija arī pamatīgs pārdomu laiks. Austra mamma norāda – krīzes brīdī cilvēks spēj ārkārtīgi mobilizēties rīcībai, un tikai pēc tam seko situācijas apzināšana.

Savukārt Austris kā visgrūtāko periodu atceras tieši atgriešanos mājās, ierastajā vidē.

“Es pārkārtoju savu istabu, jo vajadzēja, lai ir citādāk, lai ir vieglāk. Bet pakāpeniski pie visa pierodot, muskuļi kļūst stingrāki, eju uz fizioterapiju. Tagad jau jūtos labi, es jūtos nesalīdzināmi nekā bija iepriekš, tagad man ir pilnvērtīga dzīve,” atklāj puisis.

LA.lv