Veselam
Ārstēšana

Ģimenes ārsti varēs no pacientiem paņemt Covid-19 analīžu materiālu0

Foto:Alessandro Serrano /AGF/SIPA/Scanpix/LETA

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir izstrādājis jaunus pakalpojumu tarifus un kārtību, kas turpmāk ļaus ģimenes ārstiem saviem pacientiem nodrošināt valsts apmaksātu analīžu nodošanu Covid-19 infekcijas noteikšanai, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Sintija Gulbe.

NVD nodrošinās ģimenes ārstus ar bezmaksas komplektu Covid-19 izmeklējamā materiāla paņemšanai, kurā ietilpst individuālās aizsardzības līdzekļu komplekts vienai ārstniecības personai, parauga transporta barotne, nosūtījuma veidlapas paraugs izmeklēšanai un instrukcija par paņemtā parauga uzglabāšanas nosacījumiem.

Iesaistīšanās šī pakalpojuma nodrošināšanā būs balstīta uz brīvprātības principa un pakalpojumu sniegs tikai tās ģimenes ārstu prakses, kas būs izteikušas šādu vēlmi NVD.

Plānots, ka tām ģimenes ārstu praksēm, kas izvēlēsies nodrošināt Covid-19 analīžu paņemšanu saviem pacientiem, pakalpojuma sniegšanai būs jāpiesakās NVD teritoriālajā nodaļā.

Ģimenes ārstu praksēm jau ir pieejams video apmācības materiāls par izmeklējamā materiāla paņemšanas tehniku, kā arī tiks nodrošinātas papildus iespēja telefoniski konsultēties par paraugu paņemšanu ar speciālistiem no Nacionālās Mikrobioloģijas References laboratorijas.

Saistītie raksti

Šī pakalpojuma prioritārais mērķis ir uzlabot to cilvēku iespējas nodot analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai, kuri dzīvo salīdzinoši tālu no pilsētu centriem jeb lauku reģionos, lai nepieciešamības gadījumā analīzes pacients varētu nodot sava ģimenes ārsta praksē, nevis mērotu ievērojami garāku ceļu līdz tuvākajam analīžu nodošanas punktam.

Jau ziņots, ka ikvienu personu, kurai ir Covid-19 raksturīgi saslimšanas simptomi, Veselības ministrija lūdz sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš nosūtīs uz bezmaksas Covid-19 analīzēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 stundas