Veselam
Bērni

Aizkustinoši: Spēka dziesma glābējsilītē atstātajam Kristam no zāļu sievas Līgas Reiteres 0

Foto – Ivars Soikāns/LETA un Reitere.lv

“Manas Lieldienas sākās ar brīnumainu notikumu. Dziedāju jaundzimuša bērniņa dzīves krustcelēs,” telefona sarunā pavēsta ventiņu zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere.

Jaundzimušais bija atstāts Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas glābējsilītē, un tas notika tieši Lielajā Piektdienā. 4-6 dienas vecais puisītis bija ietērpts siltā kombinezonā, blakus atstāti arī pamperi un iepakojums ar mākslīgo piena maisījumu zīdaiņiem.

Ventspils slimnīcā glābējsilīte tika atklāta 2012. gada 20. jūlijā, un līdz šim tajā bija ielikts tikai zaķītis, mīksta rotaļlieta, ar ko tagad spēlējas Bērnu nodaļas mazie pacienti. Šā gada Lieldienās glābējsilītē tika atstāts pirmais bērns.

“Tā kā bērniņš nonāca pie mums tik īpašā laikā, vēlējāmies dot viņam spēka maizi turpmākai dzīvei. Izlēmām, ka svētdien, Pirmajās Lieldienās liksim puiku vanniņā. Līdzīgi kā rīkojas pirtīžu rituālā – ar ticējumiem un spēka vārdiem,” stāsta Bērnu nodaļas vadītāja Ieva Ozola.

Viņas pašas mazbērni savulaik pirtīžas piedzīvoja pie brīnišķīgās pirtnieces un zāļu sievas Līgas Reiteres, izlēma lūgt padomu viņai. Izrādījās, ka Līga tobrīd atrodas netālu no Madonas, taču palīdzēja ar prieku.

Vispirms bija jāsapin pīnīti no sārtiem un zaļiem dzīpariem – sārtais diedziņš kā mīlestības nesējs, zaļais – gādā par veselību. To paveica nodaļas slimnieku kopēja Raita, savukārt daktere Ozola sagādāja sudraba monētiņu un jaunas drēbītes, baltu krekliņu mazulim.

Vannošanas un šūpošanas laikā telefonā skanēja Līgas balss, viņa dziedāja pirtīžu dziesmu un teica spēka vārdus.

“Izskrēju sētā zeķēs un dziedāju, plašumā veroties. Smaidīju un raudāju aiz saviļņojuma.

Tas man bija liels gods – būt klāt mazuļa dzīves krustcelēs,” atklāj Līga.

Daktere Ieva Ozola teic, ka tas bija ļoti aizkustinoši, grūti valdīt asaras. Līgas skandētos spēka vārdus ierakstīja kartiņā, ko dos mazulim līdzi dzīvē. Pēc tam puikam deva vārdu, arī zīmīgu – nosauca par Kristu. “Kristam šobrīd veic analīzes, lai precizētu viņa veselības stāvokli, taču puika izskatās vesels un ņiprs, ir mierīgs kā tāds eņģelītis,” piemetina ārste.

Rīt Līga Reitere brauks uz Ventspili raudzībās pie mazā Krista.

LA.lv