Veselam
Psiholoģija

Horoskops apgalvo, ka jūs nesaderat – ko nu? Izsakās psihologi un astrologs0

Foto – Fotolia

Mīlestībai nevar pavēlēt. Bet kāpēc tik daudzi tic horoskopiem un meklē savu otro pusīti pēc mistiskām pazīmēm? Ko darīt, ja esi jau iemīlējies, bet horoskops apgalvo – nesaderība? Vai vajadzētu ieklausīties horoskopos vai patiesai mīlestībai pat zvaigznes pakļaujas? Viedokli izsaka psihologi.

* Elizabete Krickaja, psiholoģe: Uzsākot nopietnas attiecības, mēs gribam uzreiz būt pārliecināti, ka viss izdosies. Mīlestības horoskopi palīdz mums nodrošināties pret sarežģījumiem nākotnē. Protams, ja tā padomā, tie sniedz ne jau reālu drošību, bet iekšēju mieru. Un pats svarīgākais, palīdz pieņemt lēmumu. Tas ir tik viegli – it kā patiesībā kāds cits būtu uzņēmies atbildību par pieņemto lēmumu.

Bet realitātē izrādās, ka pilnībā paļaujoties uz cita lēmumu par savu dzīvi – mēs varam par to dārgi samaksāt. Tāpēc, ka neviens mūsu vietā nevar zināt, kas būtu mums labākais. Izmantot no horoskopa, kuru sastādījis kompetents speciālists, iegūto informāciju, ir noderīgi un svarīgi. Bet tikai kā palīglīdzekli. Galvenais ir tavas jūtas, domas, sapņi un vēlmes.

* Vai būtu jāpēta astroloģiskā saderība, izvēloties partneri? Natālija Akmurzina ir sen praktizējošs psihologs un astrologs, un viņa spriež šadi:

1) laikā, kad attiecības tikai sāk veidoties, uzzināt, kā šis cilvēks der laimīgai ģimenes dzīvei, ir ļoti noderīgi. Lai cik tas nebūtu pārsteidzoši, stipra mīlestība attiecību pirmajā posmā (tas jo īpaši attiecas uz sievietēm), nenozīmē, ka esi atradusi savu otro pusīti. Drīzāk gluži pretēji – esi atradusi kādu, kas sniegs grūto attīstības mācību.

Iemīlēšanās nav labākais pamats laulībām, jo tā jau vēl nav mīlestība. Iemīlēšanās ir kaislība, kas ar laiku pāriet, un priekšplānā paliek realitāte – konflikti, nesaprašanās, pārpratumi, egoisms un tā tālāk. Iespējamību, kā partneri spēs to pārvarēt un veidot attiecības, kas balstās uz cieņu un mīlestību, var noteikt, analizējot abu dzimšanas (natālās) kartes.

Gadās arī citādi – ja abu dzimšanas kartes liecina, ka planētas viena no partneriem kartē nostājas tādā stāvoklī otra partnera kartē, ka tas pasliktina viņa likteni, rada risku veselībai vai bērnu veselībai. Tas arī būtu jāņem vērā, lemjot par ģimenes dibināšanu.

2) ja esi jau precējies un attiecības nav vieglas, ir vilinoši atrast kā iemeslu to, ka partneris ir izvēlēts nepareizi, un ar viņu ir nesaderība. Bet šajā gadījumā es ieteiktu uzņemties atbildību par savu izvēli un iemācīties būt kopā ar esošo partneri.

Vēl piebildīšu, ka astrologam ir liela atbildība par pareizu partneru karšu interpretāciju. Precīzas prognozes var sniegt tikai pieredzējis un garīgi tīrs astrologs.

* Mans kā psihoterapeites un sievietes viedoklis ir, ka horoskopi ir līdzīgi zīlēšanai ar margrietiņu, spriež Anastasija Platonova. Cilvēks (visbiežāk jau jauna sieviete) vēlas saņemt no Visuma kādu īpašu apstiprinājumu, ka satiktais vīrietis ir pareizā izvēle, īpašais vīrietis u.tml.

Tātad es neredzu īpašu kaitējumu no horoskopiem. Tāpat kā labumu, starp citu. Nevienā horoskopā nekad neizlasīsi, ka konkrētai sievietei ir tiešām vērts doties uz randiņu ar konkrēto vīrieti šovakar, pēc mēneša būs bildinājums, kad būs augošs mēness, mīlējies ar viņu. Katrs horoskops ir informācija par abstraktām kazām, auniem un strēlniekiem. Vērts atcerēties, ka ikvienas attiecības ir unikālas un neiederas kādos vispārējos modeļos.

Labākais padomdevējs mīlas jautājumos – paša sajūtas, jūtas, domas. Es ieteiktu mācīties apzināties visu-visu, ko jūti par sevi, partneriem un pasauli.

* Psihologs Valentīns Buganovs: Mans viedoklis – horoskopi var ievērojami pasliktināt vai pat iznīcināt jebkuras attiecības. Lieta tāda, ka horoskops ir vērtējums, kas pamatojas uz nezin ko. Ņemot par pilnu to, kas ir rakstīts horoskopos, mēs negribot noliedzam ne tikai cilvēku individualitāti, bet arī iespēju pašiem veidot savas attiecības. Turklāt daži horoskopi apraksta pat tādas lietas kā seksuālo temperamentu, un tas var negatīvi ietekmēt attiecību seksuālo pusi.

Patiesībā ikviens var izveidot attiecības ar jebkuru citu personu. Vienīgais jautājums ir, ko viņš grib saņemt attiecībās un vai partneris ir gatavs viņam to sniegt. Un tas nav atkarīgs no dzimšanas datuma, tas ir atkarīgs no vides un apkārtnes, kurā auga, izglītojās un attīstījās cilvēks. Tas ir, cilvēki, kas dzimuši tajā pašā laikā, bet dažādos apstākļos (sociālā situācija ģimenē, valsts, kurā viņi dzīvo, ģimenes tradīcijas), būs ļoti atšķirīgi daudzās savās izpausmēs.
Lielākā daļa horoskopu apraksti ir balstīti uz vispārīgiem pieņēmumiem, kurus var interpretēt visai plaši. Tu vari eksperimentēt, „piemērot” sev citus aprakstus un redzēsi, ka daļa teiktā tāpat atbilst.

Secinājums – ja tev ir grūtības attiecībās, un horoskops saka, ka saderība nav ļoti laba, nav jāsteidzas mainīt partneri un nolādēt zvaigznes. Labāk kopā ar partneri apspriediet, kas jūs neapmierina attiecībās un meklējiet risinājumus problēmai kopā.

* Psiholoģe Jevgēņija Goliševa: Mūsu psihe ir izveidota tā, ka mēs nepieļaujam nenoteiktības stāvokli, un visās lietās un vienmēr meklējam notikumu iemeslus un likumsakarības. Horoskopu sastādīšana un ticība tiem, pieņemot kā rīcības ceļvedi, ir viena no šīs tendences izpausmēm. Mēs tiešām gribam ticēt kādām augstākām un neizskaidrojamām „saitēm” un to mēs atrodam zīlēšanā, astroloģijā, ufoloģijā un citās “pseido-zinātnēs”. Horoskopus nevar pārbaudīt, jo tos sastāda saskaņā ar noteiktiem principiem profesionāli apmācīti cilvēki, tādā veidā, ka pārbaude nav iespējama.

Tas ir normāli – meklēt ticību, sakarības, celt pašapziņu. Normāli psihei ir arī meklēt kaut ko ārpus mums, kas palīdzēs attiecībās. Bet nav nepieciešams doties tālu un lūgt atbildi no zvaigznēm. Vērtīgākais informācijas avots ir tavs partneris. Attiecības veidojas, apmainoties ar reālu informāciju, nevis mistisku iemeslu dēļ.

* Kāpēc cilvēki tic astroloģiskai saderībai? Kā psihologs, kā astrologs, un kā sieviete es gribu teikt, ka šī tendence ir raksturīga vairāk sievietēm nekā vīriešiem. Tas ir tik patīkami zināt, ka mīlestības savienība ir nolemta „no augšas”, ka satikšanās notikusi, jo tā bija lēmis liktenis. Tas piedod vērtību attiecībām un sievietes uztverē padara tās cēlākas.

Kas ir astroloģiskā saderība un kā to definē astrologi?
Saderība – nosacīts jēdziens, kas parāda, ka starp partneriem drīzāk veidosies harmoniskas attiecības, nevis konflikti. Nav tādas nepārprotamas nesaderības kā sprieduma attiecību pārtraukšanai.

Ja runājam par mīlestības saderību, ir daži astroloģiskie rādītāji, kurus astrologs izskata, analizējot partneru dzimšanas kartes:

• pozitīvie mijiedarbības aspekti, kas veicina to, ka cilvēkiem kopā būs labi;
• negatīvie aspekti, kas norāda uz grūtībām un konfliktiem;
• īpašas norādes par laulību, vai tā ir iespējama un cik labvēlīga tā būs.

Tādējādi, analizējot visus aspektus, kas atspoguļoti partneru dzimšanas kartēs, astrologs var sniegt savu atzinumu:
• kā attiecības attīstīsies;
• vai laulības ir iespējamas;
• ko abi vēlas no attiecībām;
• kādas problēmas un domstarpības var rasties un kā tās pārvarēt;
• kāds ir ideālā partnera tēls un cik ļoti tas atbilst izvēlētajam partnerim;
• vai partneri spēs būt kopā ilgu laiku vienā telpā (mājās);
• un vēl daži privāti slēdzieni.

Ko darīt, ja esat jau iemīlējušies, bet horoskops saka – nesaderība? Nav tāda jēdziena kā nesaderība. Ir mazāka vai lielāka saderība. Izglītots astrologs nekad neteiks: “Jūs nederat viens otram” vai “Esat pilnīgi nesaderīgi”. Viņš var teikt tikai par labajiem un sliktajiem attiecību aspektiem un laulību iespējamību. Tu uzzināsi partnera personības iezīmes, kas palīdzēs izvairīties no asumiem attiecībās un veidot tās harmoniskas.

Vēl svarīga piezīme – lai sastādītu precīzu karti, jāzina dzimšanas laiks, līdz pat minūtei, bet tas reizēm ir grūti.

Kā tad ir – mums vajadzētu ieklausīties astrologu secinājumos vai patiesai mīlestībai visas zvaigznes paklausīgas? Jautājumā nav pretrunu. Vienkārši nevar būt tā, ka jūs dziļi mīlat viens otru, bet astroloģiskās saderības nav.

all-psy.com

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
3 stundas