Veselam
Ārstēšana

Iesaisties Reto slimību dienā 2018, apgleznojot seju un publicējot to 0

Publicitātes foto

Piedalies interaktīvajā sejas krāsošanas kampaņā arī Tu. Kampaņas mērķis ir veicināt reto slimību atpazīstamību pasaulē, tādā veidā paužot atbalstu reto slimību pacientiem. Parādi, ka neesi vienaldzīgs!

Piedalieties kampaņā #ShowYourRare līdz 2018. gada 28.februārim, kad tiks atzīmēta Reto slimību diena.

Kurš var iesaistīties?

Kampaņā var iesaistīts jebkurš – reto slimību pacienti un viņu ģimenes, aprūpētāji, veselības aprūpes speciālisti, pētnieki, uzņēmēji, politiķi un jebkurš cits sabiedrības pārstāvis.

Kā?

Tas ir vienkārši! Publicējiet attēlu vai videoklipu jebkurā sociālo mediju kanālā ar savu krāsaino seju un iekļaujiet tagus #ShowYourRare, #MyRare vai #RareDiseaseDay. Kopīgojiet attēlu pats vai kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem!

Idejas iedvesmai:
· izmantojiet tās sejas krāsas, kādas redzamas Reto slimību dienas plakātā;
· krāsojiet savu seju ar Reto slimību dienas logo krāsām (zaļa, sarkana, zila) vai ar jebkuru sejas krāsu, kas jums ir. Var tikt izmantotas arī acu ēnas un lūpu krāsa (lūdzam uzmanīties tiem, kuriem jutīga un alerģiska āda);
· krāsojiet Reto slimību dienas logotipu uz sejas;
· uzzīmējiet #MyRare tagu uz vaigiem vai pieres;

Citi veidi kā piedalīties kampaņā:

Uzzīmējiet plaukstu siluetus uz papīra, līdzīgi kā redzams uz Reto slimību dienas plakāta, tad izmantojiet pieejamās krāsas un izkrāsojiet tos, pievienojiet #MyRare vai #ShowYourRare un dalieties sociālajā medijā!

Varat arī drukāt Reto slimību dienas logotipu vai 2018. gada plakātu, turot to rokās vai noliekot sev līdzās, un dalieties sociālajā medijā! Varat arī izdrukāt uz jūsu drēbēm (ar vecāku piekrišanu).

Vairāk par #ShowYourRare kampaņu

Dzīve ar retu slimību

Miljoniem cilvēku, kurus retas slimības skar visā pasaulē, katru dienu saskaras ar milzīgām problēmām. Iedomājieties, ka dodaties pie vairākiem ārstiem, bet neizdodas pietiekami ātri noteikt slimības diagnozi. Vai arī tas, ka jūsu slimībai nav pieejama specifiska ārstēšana, vai arī pieejamā ārstēšana ir pārāk dārga.

Iedomājieties, ka apkārtējā sociālā sistēma – skola, darbs, sociālie pakalpojumi – nav pielāgota jūsu vajadzībām. Iedomājieties finansiālo apgrūtinājumu un stresu, ko rada neskaidrība un ilgstoši speciālistu apmeklējumi. Iedomājieties izolāciju, kas skar reto slimību pacientus. Šie ir tikai daži izaicinājumi, ar kuriem saskaras cilvēki ar retu slimību, viņu ģimenes un aprūpētāji.

Par reto slimību dienu

Reto slimību diena ir starptautiska kampaņa ar mērķi veidot izpratni par retām slimībām. Kopš 2008. gada Reti sastopamo slimību dienās tiek organizēti tūkstošiem pasākumu visā pasaulē. Kampaņa sākās Eiropā un pakāpeniski kļuva par pasaules notikumu, un 2017. gadā to atzīmēja jau 94 pasaules valstīs.

2018. gada Reto slimības dienas tēma ir pētniecība, lai uzrunātu politikas veidotājus, pētniekus, uzņēmumus un veselības aprūpes speciālistus ar vien vairāk un efektīvāk iesaistīt pacientus reto slimību pētījumos.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
3 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
1 stunda