Veselam
Ārstēšana

IESKATIES: Ķekavas novada iedzīvotājiem durvis vēris moderns daudzprofilu medicīnas centrs0

Publicitātes foto

No šī gada 25. janvāra “Veselības centrs 4” (VC4) filiāle “Valdlauči” atradīsies jaunās telpās, pārceļoties no Meistaru ielas 43, Valdlaučos uz Atpūtas ielu 5, Valdlaučos. Šis jaunais modernais mūsdienīga koncepta daudzprofilu medicīnas centrs, kurā pārsvarā tiek sniegti valsts apmaksātie pakalpojumi, tapis sadarbojoties SIA “Veselības centrs 4”, SIA “Latvijas aptieka”, veikalam “TOP” un Ķekavas novada domei.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Nacionālo veselības dienestu (NVD) un VC4 par sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu VC4 filiālē “Valdlauči” pirmās projekta kārtas ietvaros tiek nodrošināti diagnostikas, ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumi ar mērķi – uzlabot pieejamību valsts apmaksātajiem pakalpojumiem Ķekavas novadā. Tuvāko 3 mēnešu laikā, īstenojot otro projekta kārtu, iedzīvotājiem papildus būs pieejami rentgena diagnostikas un citi līgumā ar NVD paredzēti pakalpojumi.

“Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzīmē, ka šajā projektā privātie uzņēmēji ir 100% investējuši savus finansiālos līdzekļus, tādējādi paverot iespēju Ķekavas novada pašvaldībai novirzīt finanšu resursus citiem svarīgiem ar iedzīvotāju veselības aprūpi saistītiem mērķiem.

“Šis projekts ir īpaši nozīmīgs šajā laikā, kad vēl pavisam nesenā pagātnē – pirms mēneša – atsevišķi politiskie spēki Veselības aprūpes finansēšanas likumā centās ieviest normu, kas iedzīvotājiem liegtu iespēju izmantot valsts apmaksātos pakalpojumus privātajās medicīnas iestādēs, tādējādi ierobežojot pašu pacientu izvēles iespējas. Šis projekts parāda, ka, radot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, vietējā pašvaldība un Latvijas valsts var piesaistīt vērienīgas investīcijas un ietaupīt līdzekļus, kas, tam nenotiekot, būtu jātērē valstij – gan ēku būvniecībai, gan iekārtu iegādei, gan IT risinājumu nodrošināšanai un daudz kam citam. Šis ir racionāls veselības aprūpei paredzēto publisko naudas līdzekļu izlietojuma piemērs, kur valsts maksā par pakalpojumu, bet privātais medicīnas pakalpojumu sniedzējs visu nodrošina. Tas nozīmē, ka valsts maksā tikai vienu reizi par pakalpojumu, nevis divas reizes, pērkot pakalpojumu par pilnu cenu un vēl investējot tehnoloģijās un infrastruktūrā”, uzsver Māris Rēvalds.

SIA “Veselības centrs 4” filiāles “Valdlauči” izveidei, telpu remontam un aprīkošanai ar medicīnas tehnoloģijām ir investējis līdzekļus 500 000 eiro apmērā.

Galerijas nosaukums
LA.lv