Veselam
Dzīvesveids

Iespaidīgi: Tepat Kurzemē 262 kilometrus pieveic 49 stundās0


Juris Matkevics. Publicitātes foto
Juris Matkevics. Publicitātes foto
Juris Matkevics. Publicitātes foto

Iespaidīgs finiša laiks 262 km pārgājienā gar Kurzemes krastu. “Gāju ātri, jo sauc uz darbu,” atzīst pasākuma rekordists Juris Matkevics, kurš finišu sasniedza pārsteidzošā ātrumā – 49 stundās un vienā minūtē, informē pasākuma rīkotāji.

Juris Matkevics pārstāv ”Uno Group”, un ir viens no pludmales pārgājiena “Kolka – Lietuva 262 km” dalībniekiem. Pārgājiena starts notika sestdien, 14. jūlijā, plkst. 10.00, un Juris finišā ir ieradies jau pirmdien, 16. jūlijā, plkst. 11.01.

Īpaši vērā ņemams ir tas, ka dalībnieki pārgājiena laikā nesaņem ūdeni un pārtiku, proti, par to ir jārūpējas pašiem, nesot visu mugursomā uz pleciem. Juris apgalvo, ka ir gulējis tikai nedaudz vairāk par vienu stundu, un galvenā viņa ātruma motivācija ir bijis ierobežotais laiks. “Man nebija laika iet nedēļu, jo man ir jāstrādā, tomēr ļoti vēlējos šo pasākumu, un tāpēc es gāju cik ātri vien varēju,” stāsta pasākuma rekordists.

42 dalībnieki dodas no Kolkas raga pa pludmales krastu līdz pat Lietuvas robežai, ceļā apejot Ventspils, Pāvilostas un Liepājas ostas. Dalībniekiem tiek dotas septiņas pilnas dienas jeb 168 stundas, lai finišs tiktu ieskaitīts. Pašlaik jau septiņi dalībnieki ir izstājušies.

Pārgājienu organizē sporta un piedzīvojumu organizācija “Fitness ABC”. Pārgājiena mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas dabu un sniegt iespēju sevi izaicināt ekstrēmi garā distancē.

LA.lv