Veselam
Ārstēšana

Igaunijas valdība nolēmusi apturēt aptieku reformu1

Foto: Valdis Semjonovs

Igaunijas valdība nolēmusi apturēt pirms pieciem gadiem sākto aptieku reformu, kuras nolūks bija panākt, lai medikamentu vairumtirgotāji sev piederošās aptiekas pārdod farmaceitiem, vēstīja laikraksts “Postimees”.

Aptieku reformas darba grupas pārstāvis Prīts Sibuls no partijas “Tēvzeme” laikrakstam sacījis, ka valdība plāno iesniegt parlamentā likumprojektu, kas paredz apturēt reformu.

Pagājušajā mēnesī valdības koalīcijas darba grupas sanāksmē tika ierosināts atcelt plānoto reformu un liberalizēt Igaunijas aptieku tirgu.

Aptieku reformu līdzšinējā formātā atbalstīja Igaunijas Farmaceitu kamera, bet pret to iebilda aptieku tīklus pārstāvošā Igaunijas Aptieku asociācija.

Bija plānots, ka aptieku reforma Igaunijā stāsies spēkā nākamā gada 1.aprīlī, paredzot medikamentu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nodalīšanu, un aptieku kapitāldaļu vairākumam būtu jābūt farmaceitu kontrolē.

2014.gadā Igaunijā tika apstiprināti grozījumi Farmācijas likumā, kas paredz, ka no 2020.gada 1.aprīļa vispārējo pakalpojumu aptiekās vairākuma daļām jāpieder farmaceitiem, kuriem uzņēmumā jābūt noteicošajai ietekmei.

Saistītie raksti

Vienam farmaceitam drīkstētu piederēt ne vairāk kā četras aptiekas teritorijās, kur ir liels pieprasījums, jeb kopienās, kur iedzīvotāju skaits ir vismaz 4000. Lauku teritorijās, kur pieprasījums ir mazs, aptieku īpašniekiem ierobežojumi nebija paredzēti.

Grozījumi tika pieņemti ar nolūku stiprināt farmaceitu lomu veselības aprūpes sistēmā, nodrošināt profesionālu aptieku pakalpojumu attīstību un samazināt biznesa interešu ietekmi uz aptieku pakalpojumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.