Veselam
Ārstēšana

Infektologs prognozē, kad varēs izvērtēt arī 9.maija pulcēšanās ietekmi uz Covid-19 saslimstību1


Uga Dumpis.
Uga Dumpis.
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Patlaban nav iemesls uztraukumam un Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanai, jo netiek novērots slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Lai gan pagājušajā nedēļā kopējais Covid-19 atklāto gadījumu skaits pieauga, tas bija saistīts ar uzliesmojumiem, kuri, kā norāda infektologs, atklājās plānotu pārbaužu laikā un tika veiksmīgi kontrolēti.

Par situācijas pasliktināšanos varētu liecināt slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, skaidro infektologs, piebilstot, ka “tas būtu iemesls uztraukumam un atvieglojumu izvērtēšanai”.

“Pagaidām tas netiek novērots, un situāciju valstī joprojām var uzskatīt par kontrolētu,” pauž Dumpis.

Komentējot pagājušajā nedēļā pieredzēto pieaugumu jaunatklāto pacientu skaitā, infektologs norāda, ka tas ir saistīts ar daudziem savā starpā saistītiem gadījumiem sociālā aprūpes namā un patversmē.

“Tādi notikumi ir arī bijuši iepriekš,” zināja teikt infektologs, argumentējot, ka “līdz šim visi lielie uzliesmojumi ir veiksmīgi kontrolēti, un tiem nav bijusi ietekme uz kopējo epidemioloģisko situāciju valstī”.

Vienlaikus liela daļa pozitīvi testēto ir asimptomātiski, kas pēc Dumpja paustā nozīmē, ka viņiem nav nepieciešama medicīniska palīdzība un jāievēro tikai izolācijas režīms.

Tikmēr sociālajā vietnē “Twitter” infektologs norāda, ka pirmos secinājumus varēs izdarīt nākamnedēļ, piebilstot, ka pagaidām nav redzamu iemeslu uztraukties, lai gan domāt par jauniem atvieglojumiem ir stipri pāragri.

Jau ziņots, ka aizvadītajās septiņās dienās Latvijā atklāts par 26% vairāk Covid-19 gadījumu nekā nedēļu iepriekš, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra publiskotajiem datiem.

Nedēļā no 4.maija līdz 10.maijam Latvijā tika reģistrēti 50 Covid-19 gadījumi, bet nedēļā no 11.maija līdz 17.maijam – 63 gadījumi. Tādējādi nedēļas laikā atklāto jaunā koronavīrusa slimnieku skaits palielinājies par 13 cilvēkiem jeb 26%.

Saistītie raksti

Pagājušajā nedēļā gan tika veikts par 2,51% vairāk Covid-19 testu nekā nedēļu iepriekš, tomēr, neraugoties uz to, arī pozitīvo testu īpatsvars pret nedēļas laikā veikto testu kopskaitu ir palielinājies no 0,43% līdz 0,53%.

Būtiska daļa no pagājušajā nedēļā atklātajiem Covid-19 gadījumiem ir saistīta ar infekcijas uzliesmojumu Priekuļu novadā esošajā sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni”, kur, pēc pēdējiem datiem, ar jauno koronavīrusu sasirguši četri darbinieki un 17 iemītnieki.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
1 stunda