Veselam
Bērni

INFOGRAFIKS: Kā sniegt palīdzību bērnam aizrīšanās gadījumā un kā viņu elpināt0

Foto – Fotolia

Vai no tā, ko mācījies autoskolas pirmās palīdzības sniegšanas kursos, vēl atceries, kā jāsniedz palīdzība bērnam aizrīšanās gadījumā? Un kā jāveic elpināšana? Ja tas sen aizmirsts, atkārto! Jo katram pieaugušajam ir jāzina, kā nelaimes gadījumā palīdzēt bērnam.

Īstenojot Labklājības ministrijas projektu, Latvijas vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv” ir izdevusi padomu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”, ko vecāki var saņemt bez maksas, kā arī var lasīt internetā – www.mammamuntetiem.lv/zurnals. Žurnālā iekļauti daudzveidīgi informatīvi materiāli par to, kā vecāki var novērst bērna traumatisma riskus un kā bērnam sniegt pirmo palīdzību dažādu traumu gadījumā. Tāpat projekta ietvaros izveidotas infografikas – „Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties” un „Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam”.

Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties

Bērns pasauli iepazīst caur muti, tāpēc aizrīšanās mazuļu vidū ir bieži sastopama. Taču tā ir ļoti bīstama, jo iespējama smakšana! Ja bērns svešķermeni nespēj atklepot, viņam trūkst elpas, lūpas kļūst zilas, seja – izteikti sarkana, un tad jārīkojas operatīvi.

Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam

Kā veikt mākslīgo elpināšanu, ir jāzina ikvienai mammai un tētim! Tā izmantojama, ja bērns ir zaudējis samaņu, piemēram, pēc izglābšanas no slīkšanas, vai ja nav izdevies palīdzēt atklepot aizrīšanās gadījumā un mazajam cilvēciņam iestājusies bezsamaņa.

LA.lv