Veselam
Sekss

Intīmā dienasgrāmata: kā tā var uzlabot seksuālo dzīvi 0

Foto – Fotolia/Photographee.eu

Vairs nav nepieciešams paturēt prātā visus sīkumus par saviem mīlas piedzīvojumiem, vieglprātīgām domām un gultas strīdiem – intīmā dienasgrāmata ir labs veids, kā noskaidrot, kas mūsu seksuālajās attiecībās ir labs un kas nē, un kā tās var uzlabot.

Pieraksti par to, kas notiek ar mums, un ko mēs jūtam, ļauj it kā paskatīties uz situāciju no malas un pamanīt savā uzvedībā noteiktas likumsakarības. “Ļoti daudzas problēmas mēs neuztveram nopietni,” saka ģimenes psihoterapeits Endrjū Maršals, “kas tur sevišķs, piekusu, neizgulējos, atkal pārkāpu apņemšanos… Mēs tās ignorējam un mēģinām kaut kur citur atrast nepatikšanu cēloni.

Mēs koncentrējamies uz to, kas neizdodas un par pašsaprotamu uztveram to, kas izdodas labi. Sāc rakstīt dienasgrāmatu un tev būs iespēja saprast, kāda patiesībā ir tava seksuālā dzīve. Pierodot pierakstīt visas savas domas par seksu, vēlmēm, fantāzijām un paveikto, mēs sākam vairāk domāt par šo dzīves aspektu, kas pozitīvi ietekmē mūsu libido”.

Noskaņojies uz to, ka rakstīsi katru dienu un izdari nepieciešamās piezīmes dienasgrāmatā. Piefiksē prāta stāvokli un ķermeņa sajūtas, vēlmes, atzīmē modušos iekāri vai aizkaitinājumu un ar ko tie saistīti.

Kādas domas radīja visai erotiska reklāma uz stenda pa ceļam uz darbu, par ko sapņoji pagājušajā naktī? Ko tu domā par jauno kolēģi? Esi godīgs, jo šie ieraksti tiek adresēti vienīgi tev pašam. Nerādi dienasgrāmatu partnerim un cieni arī viņa personīgo telpu.

Pamēģini neizlaist visnevainīgākos sīkumus un informāciju, piemēram, ikdienas apskaušanos, pieskārienus, skūpstus (nav svarīgi, vai tie aizveda līdz seksam vai nē) arī nepieciešams pieminēt, jo tie palīdz radīt pilnīgu priekšstatu par tavu seksuālo dzīvi. Apraksti fantāzijas, kas rodas masturbācijas laikā, kāda partnera rīcība izraisa spilgtākās, intensīvākās sajūtas. Tas viss palīdzēs labāk izprast savu ķermeni.

Ja tev ir stabilas attiecības ar pastāvīgo partneri, regulāri seko, cik ilga ir priekšspēle, pats dzimumakts un, visbeidzot, apskāvieni un maiga pļāpāšana pēc tā. Pakāpeniski tu iemācīsies saglabāt līdzsvaru starp seksu steigā un ilgu, juteklisku spēli. Apkopo savus novērojumus pirmās nedēļas beigās, un pēc tam apmēram mēnesi vēlāk. Šajā etapā pārrunā ar partneri, kas sekmē maksimālas baudas gūšanu seksā (pievērs uzmanību ieplānoto reižu skaitam – daudzi uzskata, ka labākais sekss ir spontānais, bet tas ne vienmēr tā ir).

Pievērs uzmanību tiem eksperimentiem gultā vai erotiskam spēlēm, kas tev sniedz visvairāk prieka. Apspriediet, vai ir iespējams, ka tie kļūtu par daļu no jūsu ikdienas dzīves. Parunājiet par to, vai intīmā telpa (dienasgrāmatā aprakstītas personīgās fantāzijas un, iespējams, masturbācija bez partnera klātbūtnes) uzlabotu jūsu mīlas dzīvi vai nē. Labs sekss prasa intimitāti, bet tas prasa arī distanci. Pretējā gadījumā jūs riskējat pārvērsties no mīlētājiem par radiniekiem.

Ja pastāvīga partnera nav, apkopo dienasgrāmatas ierakstus kopsavilkumā. Tu apzināsies, kas sniedz tev īpašu baudu un ļauj palikt jutekliskai, seksuāli uzlādētai. Potenciālie partneri vienmēr ievēro sievietes, kas ir pārliecinātas par savu seksualitāti.

Dienasgrāmata palīdzēs atšifrēt pretrunīgās jūtas par epizodiskām satikšanās reizēm un atgādinās, ka seksuālā dzīve bez partnera arī mēdz būt patīkama. Un nevajag baidīties no perspektīvas daudz rakstīt. Sākumā tas patiešām var šķist pārāk nogurdinoši. Bet pēc tam viss smagais darbs pilnībā atmaksāsies.

Vairāk par tēmu var lasīt grāmatā: Andrew G. Marshall “Have the Sex You Want”

Eksperts ģimenes psihoterapeits Endrjū Maršals ir arī vairāku citu grāmatu autors, tostarp grāmatas “Build a Life-Long Love Affair: Seven Steps to Revitalising Your Relationship”.

Avots: psychologies.ru

LA.lv