Veselam
Sekss

Vai orālajam seksam ir veselības riski? 0

Foto no Shutterstock.com

“Vai orālās intīmās attiecības rada kādu risku veselībai?” 
A. L.

Daudzus gadu desmitus orālais sekss bija tabu, lai gan antīkajā pasaules tas nav bijis nosodāms un arī mūsdienās daudzi seksuāli aktīvi cilvēki to ir iekļāvuši savā intīmajā dzīvē – gan heteroseksuālās, gan homoseksuālās attiecībās.

Dzimumattiecību laikā orālā ceļā patiešām var iegūt infekcijas. Ginekoloģe Liāna Gavare brīdina, ka šādā veidā var pārnest HIV vīrusu, īpaši, ja partnerim ir kāds gļotādas bojājums vai čūlas. Tā pārnešana ir riskantāka, ja sievietei, kura gūst šādu apmierinājumu, ir menstruācijas. Iespējams, HIV vīrusa transmisijā orālais sekss ir mazāk riskants nekā vaginālais un anālais dzimumakts.

Ja par sava partnera veselību nav īstas pārliecības, ir drošāk izmantot aizsardzības līdzekļus: dažādu garšu un krāsu prezervatīvus vai mutes dobuma aizsargplēves.

Tāpat ar orālo seksu ir saistīta seksuāli transmisīvo slimību iegūšana: sifiliss, gonoreja un hlamīdijas. Vairākas bakteriālās infekcijas – cērmes, hepatītu – var pārnest, ja fellācijai seko anāls sekss. Iespējama inficēšanās ar herpes vīrusu gan uz ģenitālijām, gan mutes dobumā un rīklē. Pēdējos gados ir pierādīts, ka orālā seksa laikā inficēšanās ar dažiem cilvēka papilomas vīrusa (HPV) tipiem var izraisīt mutes dobuma un balsenes vēzi.

No inficēšanās un slimībām var izvairīties, ja abi partneri ir absolūti veseli. Samazinot par­tneru un, vēl jo vairāk, gadījuma kontaktu skaitu, var samazināt arī inficēšanās risku. Tāpēc, ja par sava partnera veselību nav īstas pārliecības, ir drošāk izmantot aizsardzības līdzekļus: dažādu garšu un krāsu prezervatīvus vai mutes dobuma aizsargplēves. Nav drošu pierādījumu, ka inficēšanās risku samazina mutes skalošana gan pirms, gan pēc orālā seksa attiecībām.

Ja ir sūdzības vai aizdomas, ka varētu būt notikusi inficēšanās ar kādu no seksuāli transmisīvajām slimībām, ir obligāti jādodas pie ārsta. Mūsdienās daudzos gadījumos efektīva ārstēšanās ir iespējama. Jo laicīgāk slimību atklāj, jo veiksmīgāks ir iznākums.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Brīnumlīdzekļi pret saaukstēšanos? Ir deguna pilieni, kas var veicināt gļotādas atrofiju
13 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Vai ārkārtas neatliekamās medicīniskās palīdzības stāvoklis palīdzēs?
13 stundas
LE
LETA/LA.lv
Veselam
NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši 2
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
5 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
57 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
1 stunda