Veselam
Dzīvesveids

Izaicinošākā ekspedīcija – divpadsmit drosminieki Monblānā. Satiec startā pie Brīvības pieminekļa 0

Publicitātes foto

Divpadsmit aizrautīgi entuziasti 6. augustā dosies, iespējams, savas dzīves pārgalvīgākajā ekspedīcijā uz Alpiem, lai kalna augstākajā virsotnē Monblānā paceltu Latvijas karogu.

Šī ekspedīcija uz Eiropas Savienības (ES) augstāko virsotni būs īpaša ar to, ka šoreiz ekspedīcijas dalībnieki plāno kalna virsotnē uznest 10 metrīgu viengabalainu karoga mastu un tajā pacelt Latvijas karogu. Vēl īpašāku šo notikumu padara fakts, ka šis elpu aizraujošais piedzīvojums aizritēs tieši Latvijas simtgades zīmē. Kā stāsta “Monblāns 2018” projekta vadītāja Ilze Seržāne, šāds notikums nedz Latvijā, nedz pasaulē līdz šim nav ticis īstenots, un ekspedīcijas dalībniekiem būs īpašs gods būt pirmajiem, kas uznesuši kalnā karoga mastu un pacēluši tur savas valsts – Latvijas sarkanbaltsarkano karogu.

“Tas būtu liels izaicinājums, īstenot projekta mērķi. Tomēr, ņemot vērā, ka šis neparastais un riskantais piedzīvojums notiks tieši Latvijas simtgades laikā, tam ir arī simboliska nozīme – tādējādi mēs demonstrēsim ne tikai aizrautību un vēlmi apliecināt savu izaicinājumu un varēšanu, bet arī lepnumu par savu valsti Latviju,” norāda projekta vadītāja.

Idejas autors ir Aldis Kunšteins, kurš pats pirms desmit gadiem ir kāpis Monblāna virsotnē, bet šoreiz apņēmies uznest karoga mastu un tajā uzvilkt arī Latvijas valsts karogu, kas simbolizētu latviešu drosmi un apņēmību.

Šis tiek saukts par lieliskāko piedzīvojumu, jo ceļš uz Monblāna virsotni nebūt nav vienkāršs un, lai piedalītos ekspedīcijā, dalībnieki ir tam rūpīgi gatavojušies.

Ekspedīcijas sauklis ir “Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba”, un tajā piedalīsies dažādu nozaru pārstāvji, sākot no uzņēmējiem, sportistiem, arhitektiem un citu nozaru pārstāvjiem. To vadīs pieredzējis alpīnisma vecmeistars Rolands Laveiķis un tās dalībnieki būs uzņēmējs Aldis Kunšteins, burātājs Māris Birzulis, uzņēmēja Ilze Seržāne, arhitekte Edīte Bokāne, fotogrāfs Kristaps Mozgirs, uzņēmējs un alpīnists Andris Citko, studens Kristians Krauklis un uzņēmējs Ilgonis Rudāks.

Ekspedīcija sāksies jau 6. augustā plkst. 7:00, kad pie Brīvības pieminekļa pulcēsies drosmīgie ekspedīcijas dalībnieki, kuri jau plkst. 7:30 dosies riskantajā ceļā uz Monblāna virsotni, lai tajā uznestu karoga mastu un paceltu mūsu valsts karogu! Ekspedīcijas dalībnieki, līdzi ņemot mugursomas, īpašu ekipējumu, kā arī Latvijas karogu un 10 metrus augstu karoga mastu, kas iepakots speciālā čeholā, lai grupas dalībnieki pārmaiņus to varētu nest.

Jau tajā pašā dienā paredzēta izbraukšana no Rīgas uz Francijas pilsētiņu Šamonī, bet 9. augustā plānots sākt adaptāciju un treniņus. 12. augustā tiks uzsākts karoga masta nešanas pirmais posms no bānīša gala stacijas līdz alpīnistu nakšņošanas mītnei “Refuge de Tete Rousse” 3167 metru augstumā, savukārt 16. augusts būs pēdējais termiņš, doties uz virsotni un atgriezties nakšņošanas vietā “Refuge du Gouter”. Bet 17. augustā plānota atgriešanās Šamonī pilsētiņā.

Galerijas nosaukums

Ekspedīcijas norisei būs iespējams sekot līdzi arī “Facebook” lapā “Monblāns 2018” un ekspedīcijas Instagram kontā. Tāpat ikvienam būs iespēja sekot līdzi tiešraidēm un video sižetiem, lai uzzinātu, kā sokas ekspedīcijas dalībniekiem. Ikviens tiek aicināts nepalaist garām iespēju kļūt par aculiecinieku notikumam, kas Latviju vārdu ierakstīs vēsturē!

Monblāns, kura augstums sasniedz 4808 metrus, atrodas uz Itālijas ziemeļrietumu robežas ar Franciju.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
15 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
3 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
1 stunda