Veselam
Bērni

Iznāk grāmata “Gribu būt tētis”, ko varēs saņemt bezmaksas0

Foto: LETA

Iznākusi grāmata “Gribu būt tētis”. Ar šo projektu ir iecerēts izglītot Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā. Grāmata “Gribu būt tētis” tiek izdota Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros.

Iepriekš tika izdota grāmata “Gribu būt māmiņa”, kurā tika sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai. Grāmata “Gribu būt tētis” ir šīs iniciatīvas turpinājums un aicinājums arī tētiem uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība.

Grāmatā ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, turklāt tajā ir ietvertas arī intervijas ar Latvijā pazīstamiem tētiem, ļaujot lasītājam caur konkrētiem dzīves stāstiem uzzināt, ko vīrietim nozīmē kļūt par tēvu. Savā tētu pieredzē dalījušies: Raimonds Bergmanis, Kaspars Simanovičs, Jānis Holšteins-Upmanis, Jānis Sprukts, Kaspars Zlidnis, Haralds Plaudis, Gatis Kokins.

Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv” un tajā savus padomus snieguši vairāki speciālisti – ginekoloģe Daiga Baranovska, andrologi Juris Ērenpreiss un Jurijs Fiļins, psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa, zīdīšanas konsultante Sandra Lase, vecmāte Dina Ceple, dūla Ilze Kuduliņa un fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību grāmatu bez maksas plānots izplatīt visā Latvijā, īpaši vīriešiem Latvijas reģionos.

LA.lv