Veselam
Ārstēšana

Ja zālēm ir nopietnas blaknes…0

Foto: Uspeh.club

“Man bija sapampušas un sāpēja rokas. Bija aizdomas par reimatismu, bet precīza diagnoze nav noteikta. Ārsts izrakstīja medrolu. Sāku lietot, bet tad uzzināju, ka tam ir spēcīgas blaknes, kas faktiski beidz nost visus pārējos orgānus. Lūdzu izrakstīt citas zāles, bet man atteica – lai dzerot tās pašas! Vai tiešām šīs zāles nevar aizvietot?” Rūdolfs  Saldū

Lai saprastu, kuras zāles ir vispiemērotākās, nepieciešams noteikt precīzu diagnozi, un tikai tad var lemt par adekvātu ārstēšanu. Ģimenes ārste, klīnikas “Premium Medical” interniste Dace Cibule iesaka vērsties pie reimatologa.

Lai kādas būtu zāles, vienmēr jārēķinās, ka lielākas vai mazākas blaknes ir visiem medikamentiem. No otras puses, arī ilgstošas un hroniskas slimības bojā iekšējos orgānus, tādēļ ieteicams kopā ar speciālistu izvērtēt, kādi medikamenti nepieciešami konkrētajā situācijā. Vēlams atrast līdzsvaru starp zāļu potenciālajām blaknēm un slimības nodarīto kaitējumu.

Ja neveidojas sekmīga sadarbība ar pašreizējo ārstu, izvēlieties citu speciālistu! Medicīnā nav daudz gadījumu, kad konkrētā situācijā ir tikai viens strikti noteikts terapijas veids. Cilvēka ķermenis ir tik individuāls, ka pat vienādu simptomu gadījumā pacientiem ir atšķirīga ārstēšanas taktika.

Saistītie raksti
LA.lv