Veselam
Netradicionāli

Ja sāp, elpo caur sāpošo vietu! Iesaka ciguna meistars Igors Kudrjavcevs0

Foto – Valdis Semjonovs

“Sāpes ir signāls – ķermenis par kaut ko dod ziņu. Parasti sāk sāpēt pēc tam, kad pirmie signāli jau bijuši, izpausmes, kas nav pamanītas. Piemēram, kādu laiku gan justs, ka mugura tāda kā nogurusi, stīva, sajūtas nav patīkamas, bet cilvēks domā – ai, pāries. Nereti pie pirmajām sāpēm iedzer tableti, kuras reklāmu pamana televīzijā. Pirms ķeras pie medikamenta, labāk vispirms mēģināt sev palīdzēt nekaitīgāk – ar elpošanu, vizualizēšanu vai enerģētisko punktu masēšanu,” teic ārsts homeopāts un ciguna terapeits Igors Kudrjavcevs.

Elpo, maigi izpūt

Ķīnas medicīna iesaka elpot caur sāpošo vietu. Vispirms ieelpo – it kā caur vēdera lejasdaļu, zem nabas. Tur atrodas galvenais enerģijas centrs, kas visu fizisko ķermeni apgādā ar enerģiju. Iedomājies, ka kopā ar gaisu ieelpo kaut ko ārkārtīgi patīkamu. Gaiss taču ir pilns ar dzīvības enerģiju, tajā ir gan saules gaisma, tātad spēks no debesīm, gan spēks no zemes. Savukārt izelpojot iztēlojies, ka maigi izpūt caur to vietu, kura sāp. Pie viena centies atslābināties, sāpes vienmēr izraisa kaut kādu muskuļu sasprindzinājumu, spazmas.

Ja uz šādu elpošanu raugās fizioloģiski, ir saprotams, ka, koncentrējoties uz elpu, pārslēdz savu uzmanību un aktivizē citas smadzeņu garozas daļas, kas ir atbildīgas par šīs ķermeņa vietas vielmaiņu un asinsriti. Savukārt no ķīniešu medicīnas viedokļa šādi tiek virzīta ci enerģija jeb dzīvības spēks. Ja iedomājies, ka, šādi elpojot, sūti savam ķermenim kaut ko labu un patīkamu, smadzenes ieslēdz dziedniecisko potenciālu.

Ja sāpes ir hroniskas, sāpošajā vietā, visticamāk, ir enerģijas izsīkums. Tad var iedomāties kaut ko gaišu, siltu, stipru, tas vairos enerģiju.

Ja sāpe ir akūta, droši vien enerģijas par daudz, tādēļ vajag iedomāties kaut ko maigu, atslābinošu, varbūt pat vēsu.

 

Par vizualizēšanu un enerģētisko punktu masāžu uzzināsi, lasot žurnāla “36,6°C” tematisko pielikumu “Pretsāpju Ceļvedis”!

LA.lv