Veselam
Dzīvesveids

Jasmīns mudina sapņot. Kā to izmantot pirtī0


Jasmīni.
Jasmīni.
Foto: LETA

Ienes pirtī jasmīna ziedus un ļaujies smaržas burvībai.

Sasien slotiņas no sīkajiem zariem, kam ziedi klāt. Tās veido miniatūras – vien plaukstas lieluma, ar tām maigi noperas. Šādas jasmīnu ziedu slotiņas tur plaukstās vai izmanto kā brīnišķīgas acu kompreses. Tās var sažāvēt arī ziemai, iesaka Ivita Pičukane, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja

Ziedus uzkaisa ķermenim, kad pēc pēriena āda tiek iemedota. Jasmīns ar medu palīdz atjaunot ādu. Medus, iesūcoties ādā, palīdz vērtīgās vielas ievilkt ķermenī. Medus ir visai labs konservants, tomēr, ja pievieno sulīgus un nežāvētus augus, jāuzmanās, jo masa var sākt rūgt.

Sasien nelielas kombinētās jasmīna un kļavas slotiņas, tās liec zem vaiga uz lāvas, lai kalpo kā smaržu spilventiņš. Šīs slotiņas var siet arī lielākas un ar tām pērt.
Jasmīna ziediņus savāc, sažāvē un gatavo tēju, tās garša un efekts līdzinās zaļajai tējai. Skrubis, kam pievienoti sasmalcināti jasmīnu ziedi, arī žāvēti, darbojas kā attīrītājs, palīdz atbrīvoties no liekā ķermenī. Šādam skrubim var pievienot pienenes ziedus, lai vēl vairāk attīrītos, var likt kopā ar kumelīti – tā nes prieku.

Ko spēj dot?

Jasmīns atver uzdrīkstēšanos sapņot, ļauties sapņiem. Dod paļāvību saviem spēkiem – es drīkstu sapņot un es savas ieceres īstenošu!

Ar jasmīnu var aizgaiņāt zemo vibrāciju enerģijas. Jasmīna baltā būtība nepatīk smalkā plāna zemākajiem slāņiem.

Nereti miniatūrās jasmīnu ziedu slotiņas pasniedz kā dāvanu pēc pirts baudīšanas. Tās kalpo par atmiņu lādīti patīkamām sajūtām un emocijām, ļauj turpināt sapņot. Lietošana pēc paša izvēles – izgreznot telpu, lietot pirtī vai baudīt kā tēju.

 

LA.lv