Veselam
Ārstēšana

Jauna padome vērtēs naudas izlietojumu veselības aprūpē0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Valdība otrdien apstiprināja Nacionālā veselības dienesta (NVD) konsultatīvās padomes sastāvu, kuras vadība uzticēta veselības ministrei Andai Čakšai (ZZS), bet padomes locekļu amati virknei nozares organizāciju, kā arī vairāku ministriju pārstāvjiem.

Padomes locekļu vidū ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš, Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss un Latvijas Reto slimību alianses vadītāja Baiba Ziemele.

NVD konsultatīvā padome ir jaunizveidota konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir veicināt valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, atbalstot dienesta darbību veselības aprūpes finansēšanas jomā.

Viena no konsultatīvās padomes funkcijām ir vērtēt valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai piešķirtā finansējuma izlietojumu, kā arī veicināt un veselības aprūpes finansējuma piešķiršanas un izlietojuma efektivitāti.

Padomes locekļu pilnvaru termiņš ir trīs gadi. Padomes locekļi atlīdzību par darbu padomē nesaņem.

LA.lv