Veselam
Dzīvesveids

Jaunākie pētījumi liecinot – Latvijā ir augstākais alkoholisma rādītājs pasaulē5

Foto: Shutterstock

TV24 raidījumā “Preses klubs” pēdējā raidījumā viesojās Ieva Siliņa, prezidenta padomniece, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja, kura atklāja visdrīzāk lielākajai daļai latviešu šokējošu statistiku – mēs esam pasaulē lielākie grādīgo dzērienu mīļotāji.

Kā iemeslu atkarībai Siliņa min gan vēsturisko pieredzi, gan emocionālās veselības neizpratni un nosodījumu sabiedrībā. Latvietis depresijā drīzāk sniedzas pēc pudeles, ne dodas pastaigā pa mežu, sporto, izmēģina visas iespējamās atveseļošanās iespējas, pat antidepresantu lietošanu.

“Mūsu tautā ir diezgan traumatiska pieredze [vēsturiski], kam esam gājuši cauri. Tas savā ziņā ir atstājis nospiedumu – mums ir jābūt stipriem, es nevaru atzīt, ka man ir depresija. Ja es atzīšu, ka depresija, kolēģis teiks, lai saņemos. Ja man būtu lauzta kāja, teiktu, lai braucu uz slimnīcu ārstēties, bet depresijai ir jāsaņemas, tas nekas nav, tāpēc cilvēki nemeklē palīdzību,” kā vienu no galvenajiem iemesliem alkohola lietošanai min prezidenta padomniece.

Saistītie raksti

“Jaunākie pētījumi rāda, ka mēs esam pirmā vietā alkoholismā!” viņa turpina. Raidījuma vadītājs vēlreiz pārjautā, vai patiesi pasaulē un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja to apstiprina, konkrētāk par pētījumu – kas to veicis un cik sen gan viņa nepastāsta. Vien teic, ka datus lasījusi pirms pāris dienām.

LA.LV Aptauja

Vai Tavā ģimenē kāds cieš no alkoholisma?

  • Jā, viens cilvēks
  • Vairāki
  • Nē, neviens

Pētījumā esot noskaidrots, ka sievietes dzerot mazāk, nekā vidējais pasaules iedzīvotājs, līdz ar to vīrieši, no kuriem 20% Latvijā cieš no smaga alkoholisma, esot tie, kas rada šo šokējošo statistiku. Diemžēl šie paradumi bieži vien tiek pārmantoti no vecākiem un nodoti tālāk arī saviem bērniem.

Vairāk pievienotajā video materiālā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.