Veselam
Bērni

Jaunpils novadā atsakās no rehabilitācijas centra izveides bērniem ar funkcionāliem traucējumiem0

Foto: Effy11390/SHUTTERSTOCK

Jaunpils novada pašvaldība neveidos sociālās rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, lēmusi novada dome.

Gada sākumā dome lēmusi īstenot projektu “Deinstitucionalizācija – sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Jaunpils novadā”. Tā kopējās izmaksas tika aprēķinātas 414 782 eiro apmērā, no kuriem 195 372 eiro sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Iecere paredzēja izveidot grupu māju Jaunpils novada domei piederošajā ēkā “Lodes”, kurā būtu astoņas vietas pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un divas vietas atelpas brīža pakalpojuma sniegšanai pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Tāpat bija plānots izveidot un reģistrēt sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā infrastruktūras objektu “Ērģelniekos” – sociālās rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Taču tagad dome secinājusi, ka šāda centra izveide būs saimnieciski neizdevīga.

Šāds lēmums pieņemts, jo objektam ir paredzēti 5000 eiro, par kuru tiktu iegādāts inventārs, taču nepieciešami arī infrastruktūras uzlabojumi. Turklāt mazs esot arī bērnu skaits, kas šo pasākumu saņems – pieci.

Saistītie raksti

Tāpēc dome lūgs Lūgt Rīgas plānošanas reģionu, kas vada deinstitucionalizācijas projekta īstenošanu reģionā, pārvizīt sociālās rehabilitācijas centram “Ērģelniekos” paredzēto finansējumu 5000 eiro grupu mājas “Lodes” izveidošanai.

Vienlaikus dome apliecina, ka nodrošinās sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, to iepērkot kā ārpakalpojumu.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
14 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda