Veselam
Psiholoģija

Jaunzēlandes parlaments atbalsta eitanāzijas legalizēšanu; vēl gaidāms referendums0

Foto – Fotolia

Jaunzēlandes parlaments trešdien atbalstīja eitanāzijas legalizēšanu, bet nākamgad par šo jautājumu gaidāms referendums.

Likumu, kas ļautu nedziedināmi slimiem cilvēkiem lūgt medicīnisku palīdzību nomirt, galīgajā lasījumā atbalstīja 69 Jaunzēlandes parlamenta deputāti, bet pret bija 51. Tādējādi parlamentā ir noslēgušās gadiem ilgās kaislīgās debates par šo jautājumu.

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna publiski ir paudusi atbalstu eitanāzijas reformai un negribīgi balsoja par referenduma rīkošanu, jo tas esot vienīgais veids, kā panākt likuma pieņemšanu.

Referendums bija Jaunzēlandes Pirmās partijas prasība. Partija draudēja balsot pret likumprojektu, ja netiks dota iespēja par to savu viedokli paust arī pilsoņiem.

“Jaunzēlandieši mūs ievēlēja, bet viņi neievēlēja mūsu sirdsapziņas,” norādīja Pirmās partijas deputāte Treisija Mārtina.

Likumprojekta virzītājs Deivids Seimūrs no Liberālās partijas pirms balsojuma pauda pārliecību par tā pieņemšanu.

“Mums ir bijuši strīdi. Nedomāju, ka kāds jebkad varētu teikt, ka parlaments pienācīgi neizvētīja šo likumprojektu,” viņš teica, piebilstot, ka process parlamentā turpinās nepilnus divus gadus.

Balsojuma laikā pie parlamenta ēkas pulcējās eitanāzijas pretinieki, turot rokās plakātus ar uzrakstiem “Palīdziet mums dzīvot, nevis mirt” un “Eitanāzija nav risinājums”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.