Veselam
Bērni

Jūrmalā ievērojami pieaudzis deklarēto jaundzimušo skaits0

Foto: pexels.com

Pagājušajā gadā Jūrmalas pilsētā deklarēti 548 jaundzimušie, kas ir par 44 zīdaiņiem vairāk nekā 2018.gadā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Inese Krieviņa.

Kopumā Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļā 2019.gadā piedzimuši 1694 bērni, tostarp septiņi dvīņu pāri. Tikmēr Jūrmalas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 973 jaundzimušie, kas ir par 94 bērniem vairāk nekā gadu iepriekš.

No reģistrētajiem jaundzimušajiem 473 bijušas meitenes, bet 500 – zēni. Populārākie Jūrmalā reģistrēto jaundzimušo vārdi meitenēm pērn bijuši Emīlija, Amēlija, Mia un Alise, bet zēniem – Markuss, Roberts, Olivers, Emīls un Marks. Jūrmalā reģistrēti arī četri Jāņi un viens Namejs.

Pašvaldība atgādina, ka pagājušajā gadā bērna piedzimšanas pabalsts jūrmalniekiem palielināts no 285 līdz 500 eiro par katru bērnu. Pabalstu piešķir bērna vecākam, aizbildnim vai adoptētājam, kam dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalas pilsētā vairāk nekā sešus mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Arī jaundzimušajam ir jābūt deklarētam Jūrmalā.

Pabalstu 500 eiro apmērā var pieprasīt sešu mēnešu laikā no bērna dzimšanas dienas, adopcijas vai aizbildnības nodibināšanas dienas. Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz iesniegums kādā no trim iestādēm – Labklājības pārvaldē, Dzimtsarakstu nodaļā vai Dzīvokļu nodaļā – uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Saistītie raksti

Pašvaldībā norāda, ka Jūrmalas pilsētā esošā slimnīca ir viena no populārākajām Latvijā, kuru mazuļa sagaidīšanai izvēlas arī ģimenes no citām Latvijas pilsētām un arī no tuvējām kaimiņvalstīm. Jūrmalas slimnīca pieņemto dzemdību skaita ziņā ieņem otro vietu valstī un tur diennaktī tiek pieņemtas vidēji piecas dzemdības. Visvairāk dzemdību 2019.gadā pieņemts 30.janvārī – šajā dienā pasaulē nākuši 14 bērniņi.

Pērn Jūrmalas slimnīca saņēma arī Latvijas Ārstu savienības apbalvojumu “Gada slimnīca” un tai ir piešķirts statuss “Mazulim draudzīga slimnīca”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 stundas