Veselam
Dzīvesveids

Jūrmalas vilinājums — 5 lietas un vietas, ko redzēt un kur atpūsties0

Reklāmraksta foto

Jūrmala šķiet tik zināma un pierasta, bet tajā pašā laikā tā vilina un aicina atgriezties. Jūrmala neapnīk un ar savu šarmu katru reizi spēj sniegt lieliskas emocijas un mirkļus. Tāpēc šajā rakstā apkopotas vietas, ko Jūrmalā noteikti ir jāredz un jāizbauda. Tās gan nebūt nav vienīgās. Atpūtas un pakalpojumu piedāvājums Jūrmalā ir daudz plašāks, atliek vien pašiem turp doties un visu atklāt — pirmo reizi vai atkal no jauna.

• Jūrmalas brīvdabas muzejs — ceļojums laikā

Jūrmalā ir vairāki muzeji. Viens no tiem arī Jūrmalas brīvdabas muzejs, kas ļauj uz mirkli ceļot laikā un ieraudzīt savām acīm zvejnieku ciemu sadzīvi, darbu, mājas un rīkus. Muzejā var redzēt ne tikai savdabīgās ēkas, bet arī enkuru un laivu kolekciju. Muzejā notiek arī dažādas aktivitātes.

Tā būs lieliska vieta, ko apskatīt gan ģimenes, gan draugu lokā, ja esat ieplānojuši doties uz Jūrmalu. Labā ziņa — ieeja muzejā ir bez maksas.

• Neatkārtojamā koka arhitektūra

Unikālā koka arhitektūra ir viens no Jūrmalas lepnumiem. Tai piemīt gan šarms, gan estētiskā pievilcība, kas mūs priecē joprojām. Jūrmalas koka arhitektūra izceļas ar krāšņiem kokgriezumu dekoriem, kas izmantoti logu ailēs, fasādēs un jumta apdarē. Stilistiski šajā koka arhitektūrā saskatāmas jūgendstila, nacionālā romantisma, klasicisma un citu stilu iezīmes. Vairāk nekā 400 ēkas iekļautas arhitektūras pieminekļu sarakstā.
Jūrmala tā vien sauc, lai jūs dotos izpētīt tās skaistākās ēkas, paklaiņotu pa ieliņām gan mēģinot atpazīt dažādu arhitektūras stilu iezīmes, gan apbrīnojot greznos kokgriezumus.

• Lielā Ķemeru tīreļa taka

Ķemeru nacionālā parka platība ir vairāk nekā 38 tūkstoši kvadrātkilometru. Lielā Ķemeru tīreļa taka ir viens no populārākajiem parka apskates objektiem. Un tam ir arī pamats, jo šī taka ir lieliska putnu novērošanai, tajā var iepazīt sūnas, purva priedītes, vaivariņus un daudzus citus purvam tipiskos augus. Lielā Ķemeru tīreļa taka apmeklētājus lutina ar unikāliem un neaizmirstamiem skatiem.

Ja jums vēl nav sanācis doties uz šo taku pastaigā, tad rudens saulainās dienas ir tam ideāli piemērotas.

• Hotel Jūrmala SPA — karaliskai atpūtai

Tiem, kuri uz Jūrmalu dodas tās kūrortpilsētas slavas vadīti, noteikti ir jāizbauda SPA Jūrmalā un jāapmetas Hotel Jūrmala SPA, kas piedāvā klasiskas SPA vērtības — izsmalcinātību, eleganci, augstākās kvalitātes SPA pakalpojumus plašā izvēlē. Kas gan var būt labāks par relaksējošām brīvdienām Hotel Jūrmala SPA?

Lai uzzinātu par labākajiem Hotel Jūrmala SPA piedāvājumiem, ieteicams sekot informācijai mājaslapā vai arī ieskatīties interneta vietnē “Lieliska Dāvana”, kur vienuviet apkopoti SPA piedāvājumi par īpaši izdevīgām cenām — arī no Hotel Jūrmala SPA.

• Kultūras vilinājums — Dzintaru koncertzāle, Rainis un Aspazija u.c.

Kas gan būtu Jūrmala bez kultūras! Ikvienu mūzikas mīļotāju priecē pasākumi Dzintaru koncertzāle. Tāpat ir apmeklējami vairāki muzeji un izstāžu zāles. Īpašu vietu Jūrmalas kultūras aurā ieņem divi izcili vārdi — Aspazija un Rainis. Jūrmalas apmeklētājus priecē gan Raiņa un Aspazijas vasarnīca, gan Aspazijas māja, kas kļuvusi par Latvijas inteliģences satikšanās vietu.

LA.lv