Veselam
Uzturs

Kā atsākt tievēt, ja “norāvāties”. Atgriezties uz diētas takas0

Foto – Fotolia/innatyshchenko

Protams, lai cik stiprs būtu gribasspēks, tievētājam sanāk arī “norauties” un diētu pārkāpt. Reizēm vienkārši nevar mierīgi noturēties kāda ēdiena priekšā un tiek apēsts vai nu tas, ko nedrīkst ēst, vai pārsniegts kādas maltītes ieteicamais apjoms. Kā nekaisīt pelnus sev uz galvas, nepārtraukt jaunos ēšanas paradumus pavisam, kā apstāties un atgriezties diētā, iesaka Pāvels Doļa, kurš pats notievējis par 50 kilogramiem.

Ir virkne vienkāršu noteikumu, kas palīdzēs atgriezties diētas režīmā.

  1. Atzīstiet, ka apēdāt kaut ko aizliegtu. Bet tā ir tikai viena kļūda. Jūs no tās nekļūsiet resns.
  2. Atcerieties, kādēļ jūs vēlaties notievēt un kāda ir jūsu motivācija. Vairāk par šo var lasīt šajā rakstā.
  3. Ļoti bieži, ja “noraujamies”, mēs līdz dienas beigām ēdam visu, kas pagadās. Nevaram vairs apstāties un sev sakām – ai, rīt atkal sēdēšu uz diētas vai – pirmdien. Lai tā nenotiktu, ļoti svarīgi skaidri apzināties trešo noteikumu – negaidīt rītdienu, bet domās uzzīmēt līniju, pēc kuras atkal būsit “uz diētas”. Pasakiet sev skaidri – lūk, ir līnija, pēc tās es atkal esmu “uz diētas”. Par šo atskaites punktu var kalpot jebkas – tā var būt pastaiga vai zobu iztīrīšana. Bet tas palīdzēs atgriezties diētā un negaidīt pirmdienu.
  4. Paslavējiet sevi par to, ka spējāt apstāties. 
  5. Nesāciet krist depresijā! Nekas traks nav noticis, visi kļūdās.
  6. Turpiniet ēst tā, it kā nebūtu “norāvušies”. Vienkārši turpiniet tā, kā būtu ēdis diētas laikā. Nevajag, piemēram, izlaist pusdienas, jo “es taču tā sarijos no rīta”. Nekādā gadījumā neizlaidiet ēdienreizi, jo tas nozīmē, ka būsit izsalcis un atkal pārēdīsities vakarā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.