Veselam
Ārstēšana

Kā atšķiras ģimenes ārsti?0

Foto – Shutterstock

“Esmu izvēlējies ģimenes ārstu, kurš strādā privātpraksē, par vizīti maksāju ar polisi, ko iedod darbavieta. Lasīju, ka ģimenes ārsti pieprasa par 30% palielināt kapitācijas naudu, tātad to, ko valsts samaksā par ģimenes ārsta praksē pierakstīto pacientu veselības aprūpi. Ja par manu vizīti samaksā apdrošinātājs, tad kur nonāk mana sociālā nodokļa daļa? Lūdzu, izskaidrojiet, kādas ir atšķirības, ejot pie ārsta, kurš sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, un tāda, kurš strādā privātpraksē!”

Veselības ministrijas speciālisti atbild, ka ģimenes ārsta aprūpe tiek nodrošināta ikvienam Latvijas iedzīvotājam, protams, katram ir brīva izvēle izmantot to vai ne. Satversmē noteikts, ka valsts aizsargā cilvēku veselību un garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu. Savu ģimenes ārstu var noskaidrot, sazinoties ar Nacionālo veselības dienestu vai ielogojoties savā E-veselības profilā.

Ja kādu iemeslu dēļ cilvēks nevēlas vai nevar apmeklēt savu ģimenes ārstu, piemēram, dzīvesvietas maiņas dēļ, ir iespējams sameklēt citu ģimenes ārstu.

“Ikviens var izvēlēties apmeklēt privātu ārstu. Taču vēršam uzmanību, ka ārsts, kurš nav noslēdzis līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, nevar nosūtīt pacientu uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem – izmeklējumiem, ārstu konsultācijām, arī izrakstīt valsts kompensējamos medikamentus. Tātad visi nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi pacientam būs par maksu.”

LA.lv