Veselam
Dzīvesveids

Kāju treniņš dažādos sporta veidos. Tenisisti aizmirst iestiept kāju muskuļus0

Foto – Shutterstock

Kādus kāju muskuļus attīsta dažādi sporta veidi, stāsta sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Nūjošana ir ļoti laba aktivitāte. Īpaši tiem, kuri atsāk sportot pēc mazkustīga dzīvesveida vai ilgāka pārtraukuma sportošanā.

Nereti gan – īpaši trenētākiem ļaudīm – nūjošanas slodze izrādās par mazu, jo tā neuztrenē ķermeni, vien uztur esošo līmeni.

Peldēšana ir labs treniņš apakšstilbiem, it īpaši, ja peld brīvajā stilā vai kraulā.

Riteņbraukšana vairāk trenē augšstilbus.

Sporta spēles, kurās ir skrējiena kustība un arī lēciens, iesaistās visi muskuļi.

Spēlējot futbolu, pamazām izveidojas izteikta lokanība gūžas locītavā, gūžas muskuļi veidojas pietiekami gari, dodot iespēju manevrēt ar kājbumbu.

Pludmales volejbols, kas pēdējā laikā Latvijā ir ļoti iecienīts, ir labvēlīgs kājām, tostarp mīkstā smilšu seguma dēļ, lai gan mēdz gadīties saišu un cīpslu pārslodze, īpaši tad, ja aizrautīgi metas spēlē pēc ilgāka pārtraukuma.

Tiem, kuri spēlē tenisu, skvošu vai badmintonu, arī jāpadomā par kāju veselību. Iesildoties izapļo rokas, bet aizmirst par kāju muskuļu iestiepumu. Taču tas ir svarīgi, jo spēlē tiek izmantots izklupiena solis.

Kājām ne pārāk labvēlīga ir smagatlētika – svarcelšana. Īpaši tad, ja aplam izmanto šā sporta veida tehniku, nepareizi tur muguru un pietupjas. Visvairāk cieš ceļi, jo tie tiek pārslogoti.

 

LA.lv