Veselam
Bērni

Kā izdzīvot skolā pirmajās piecās dienās0

LETA

Skolēniem pienākusi tik ilgi gaidītā, bet vienlaikus grūtā pirmā nedēļa skolā. Prieks satikties ar draugiem, jauni mācību priekšmeti un jauni skolotāji. Taču pēc tik ilgas atpūtas iesaistīties mācībās nebūs viegli.

Cilvēks ir zaudējis ieradumu ilgstoši koncentrēties vienam uzdevumam, prātā pavisam svaigās bezrūpīgo brīvdienu atmiņas, un tāpēc skolniekam vajadzētu nedaudz palīdzēt pielāgoties skolai un mācību stundām.

1. Kamēr bērns vēl nav pārslogots ar mājas darbiem, vakaru var pavadīt, spēlējot stratēģiskās galda spēles. No vienas puses, tas ir vienkārši jautri un interesanti, no otras puses, tas palīdz skolniekam koncentrēties uz spēļu uzdevumiem un situāciju risināšanu – šī koncentrēšanās prasme ļoti noderēs skolā.

2. Ārā ir gandrīz vēl vasara un laika apstākļi piemēroti obligātai vakara pastaigai. Patiesībā šāda pastaiga palīdzēs skolniekam atslābināties, mazinās spriedzi un jaunā mācību gada pirmo dienu nogurumu. Var braukāt ar velosipēdu, skrituļslidām vai skrituļdēli, spēlēt ar draugiem futbolu vai ko citu – galvenais pārslēgt uzmanību un nedaudz fiziski noslogot ķermeni.

3. Pienācis septembris un tas nozīmē, ka atgriezusies iespēja nodarboties ar iecienītām ārpusklases nodarbībām. Pēc iespējas ātrāk vajadzētu atgriezties pie nodarbēm, kurās bērns var realizēt sevi un savas spējas. Hobijs un darbošanās tiek sekmīgi apvienoti, kas ir ļoti noderīgi, lai atjaunotu prasmes mācīties skolā.

4. Pirmās skolas nedēļas otrajā pusē sāk uzkrāties nogurums, un tad ir pienācis laiks ļaut bērnam atpūsties. Ierosini viņam iet gulēt agrāk! Lielākajai daļai bērnu nepatīk doties gulēt agri, bet skolas sākšanās nogurums var būt spēcīgāks. Ļauj bērnam atgūt spēkus, pat ja kāds mājasdarbs nav izpildīts.

5. Grūtās nedēļas beigās ir pienācis laiks organizēt piektdienas ģimenes izbraucienu uz filmu vai atrakciju parku. Galvenais, lai tās būtu krasas pārmaiņas iespaidos, un labs sākums jautrai un dzīvespriecīgai nedēļas nogalei.

Protams, katrai ģimenei var būt savas metodes, kā izdzīvot pirmajās piecās skolas dienās. Bet atcerieties, ka šajā laikā jāpievērš īpaša uzmanība mūsu bērniem.

 

Avots: tvoymalysh.com.ua

LA.lv