Veselam
Netradicionāli

Vēzis, sirds slimības… Kā jūsu raksturs ietekmē risku saslimt ar slimībām0

Foto: Pixabay

Kā apgalvo pazīstamais psihologs, līderis psiholoģijas bioloģiskajā virzienā, bioloģiskās tipoloģijas ieviesējs Hanss Aizenks, ir divu veidu slimības – ķermeniskās un dvēseliskās. Viena saistīta ar otru. Tās nedzīvo viena bez otras. Dvēseliskie traucējumi veidojas no fiziskajiem, bet fiziskie – no dvēseliskiem traucējumiem.”

Bet cits ārsts, Ronalds Grosārts-Matičeks, kurš ir ungāru onkologs, veicis garu longitudinālo pētījumu par psihosomatiku. Viņš saka: “Stress spēj palielināt saslimšanas iespēju, ja cilvēkam ir atbilstošs personības tips.”

Protams, tipoloģijas ir visdažādākās tipoloģijas, bet, lūk, lielāks iedalījums –  trīs veida personības. Skaidro psiholoģe Olga Podoļska.

A tips

Ir nosliece uz sirds slimībām, hipertoniju

40% populācijas

Šāds cilvēks ir orientēts uz darbu, karjeru, nepacietīgs, viņam nepatīk “velti tērēt laiku”, nereti viņš var būt agresīvs. Nervozs, saspringts, nepacietīgs, profesionāls darbā. Viņš grib visu darīt ātri, ar maksimālu atdevi un ir ar noslieci uz emocionālu uzsprāgšanu. Ēd ātri un īsti bez iedziļināšanās, ko. Kustas enerģiski, kustīgi, ar iekšēju saspringtību.

Šie cilvēki ir redzami vai slēptie līderi.

B tips

Bez noslieces uz psihosomatiskām slimībām

30% populācijas

Mierīgi, apmierināti, atslābināti, relatīvi veseli, ar normālu reakcija tipu. Ja kaut ko sasniedz, tad – bez saspringuma. Kustas atslābināti un plūstoši. Gūst baudu no dzīves.

Tie ir neformālie.

C tips

Nosliece uz vēzi

20% populācijas

Drīzāk par sevi nepārliecināti, nav ar sevi apmierināti, depresīvi, atbildīgi, par visu satraucas pirms laika. Pārlieku pacietīgi, izdabā visiem, aizmirstot par sevi, liek sabiedrības prasības pirmajā vietā, nerēķinās ar savām vēlmēm. Nekad vai reti ļauj sev dusmoties, bet tikai dziļi sevī apvainojas, gadiem auklējot sevī negatīvas jūtas, taču pat sev tajā baidās atzīties.

Viena no nedaudzajām baudām, ko viņi sev atļauj – šokolāde, ko viņi ēd daudz. Kustas ne pārāk pārliecināti, sažņaugti, bez lielas amplitūdas.

 

Avots: psy-practice.com

LA.lv