Veselam
Psiholoģija

Kā komunicēt ar apkārtējiem ārkārtas situācijas laikā?0

Foto: Pexels

Atsaucoties uz sociālā projekta “Parunāsim?” pagājušajā gadā veikto pētījumu par vientulības izplatību Latvijā, tika noskaidrots, ka efektīvākais risinājums tās novēršanai ir kopā būšana un aprunāšanās ar līdzcilvēku.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, šobrīd kopā būšana ar saviem tuviniekiem, īpaši vecvecākiem nav ieteicama.

Tāpēc informē, ka zvana centra “Sonido” izveidotais sociālais projekts “Parunāsim?” turpina darbu arī šajā situācijā un ir gatavi uzņemt zvanus, lai sniegtu atbalstu un iespēju cilvēkiem parunāties.

Uzņēmums “Sonido”, kas ikdienā strādā kā zvanu centrs, apkalpojot dažādu klientu izejošos un ienākošos zvanus vairākās valodās, pirms vairāk nekā gada izveidoja telefona līniju “Parunāsim?”. Ideja par šādas telefona līnijas nepieciešamību radās “Sonido” vadītājai Ingai Muižniecei.

“Parunāsim?” ir telefona līnija, kas ir radīta, lai cilvēkiem būtu iespēja ar kādu aprunāties, justos sadzirdēts un uzklausīts. Bet ir jāsaprot, ka tas nav krīzes tālrunis, uzņēmumā strādājošie cilvēki nav psihologi un nevar atrisināt problēmas. Tālrunis 26564564 nav paaugstinātas maksas zvans, un tas ir paredzēts tam, ka cilvēki vienkārši zvana, lai pastāstītu, kā jūtas, un tiktu uzklausīti.

Projekta “Parunāsim?” autore Inga Muižniece: “Saziņa ar līdzcilvēkiem ir īpaši svarīga šajā situācijā. Mēs visi ļoti labi zinām, ka ir liels risks doties apciemot savus vecvecākus vai vecākus, taču viņiem ir nepieciešama saziņa ar apkārtējiem.

Tieši tāpēc mēs esam šeit, gatavi uzklausīt un parunāt ar ikvienu, kurš jūtas viens un vēlas tikt uzklausīts. Mēs jūtam, ka esam vajadzīgi, jo saņemto zvanu skaits ir manāmi palielinājies, tāpēc turpināsim uzklausīt un parunāt ar ikvienu, kam tas ir nepieciešams.”

Saistītie raksti

“Parunāsim?” var noderēt ne tikai vecvecākiem vai cilvēkiem, kuriem apkārt nav tuvinieku vai draugu, bet ikvienam, kuram ir sajūta, ka nepieciešams ar kādu parunāt. Aicinām ikvienu, kurš vēlas brīvprātīgi iesaistīties un palīdzēt cilvēkiem, kam tas ir nepieciešams, kā arī cilvēkus, kuriem ir nepieciešama palīdzība, zvanīt projektam “Parunāsim?” pa tālruni 26564564.

Projekta darbinieki pastāstīs par iespējām palīdzēt vai reģistrēs zvanītāju kā palīdzības saņēmēju. Informējiet par šo iespēju apkārtējos, jo pašreizējā situācijā mums ir jābūt atbildīgiem pret apkārtējiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas