Veselam
Ārstēšana

Kā mazināt dzēliena sekas?0

Foto – Shutterstock

Piepeši man satūka roka, radās spējas sāpes. Pēc rūpīgas apskates ieraudzījām tādu kā dzēliena vietu elkoņa rajonā, apsārtumu. Smērēju atvēsinošu ziedi un turēju klāt kāpostlapas. Vēl iedzēru fenkarolu, to ieteica aptiekā, lai mazinātu alerģisko reakciju. Pamazām viss pārgāja. Vai kukaiņa dzēlums var izraisīt šādas sekas? Kas tādā gadījumā jādara? Reiz man bija līdzīga reakcija pēc dzēliena, piepampa kāja. Ināra Rīgā

 

“Spriežot pēc aprakstītajiem simptomiem, šim cilvēkam tiešām ir bijusi izteikta lokāla alerģiska reakcija pēc nezināma kukaiņa dzēliena,” secina alergologs Verners Lozovskis. “Par to liecina arī tas, ka jau agrāk bijusi līdzīga reakcija pēc bites vai lapsenes dzēliena.”

Ārsts uzsver, ka lasītājs visu darījis pareizi. Ja rodas šāda reakcija, vēl ieteicams lietot glikokortikoīdu krēmu, piemēram, “Elocon”, kas ir hormonu preparāts lietošanai uz ādas, vai “Advantan”, kas nomāc iekaisuma un alerģiskas ādas reakcijas. Lai precizētu ārstēšanu, jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Dakteris Lozovskis iesaka intensīvi ārstēt šādas stipras lokālās reakcijas, īpaši uz apakšstilba, jo reizēm tas var izraisīt tromboflebītu. Tas nozīmē, ka asins plūsma vēnās daļēji vai pilnīgi var nosprostoties.

LA.lv