Veselam
Dzīvesveids

Kā mazināt strijas, ja tās jau radušās0

Foto – Shutterstock

Padomus, kā pareizi kopt ādu pēc bērniņa piedzimšanas, sniedz skaistumkopšanas un medicīnas centra Wellslim centrs ķermeņa estētikas speciāliste Ramona Bergfelde.

Ko darīt, ja grūtniecības laikā ādas kopšanai nav atradies ne laika, ne līdzekļu un pēc bērna piedzimšanas vēdera āda ir ļengana un manāmas arī strijas? “Tās iespējams samazināt, tomēr pilnībā likvidēt neizdosies,” saka Ramona Bergfelde. “Taču, pirms kaut ko pasāk, pēc dzemdībām jānogaida vismaz divi mēneši, līdz ginekologs dod zaļo gaismu. Pa šo laiku ķermenis jākopj pēc grūtniecības periodam ieteiktās shēmas.”

Ultraskaņas procedūra. To iespējams izmantot, uzlabojot ādas stāvokli pēc dzemdībām. Lietojot speciālu uzgali, notiek dziļo audu masāža, turklāt ādā ievada kosmētiskos līdzekļus. Šī procedūra palīdz samazināt gan strijas, gan vēdera un gurnu apjomu, vienlaikus uzlabojot ādas tonusu – tā kļūst tvirtāka un stingrāka. Procedūru skaitu un biežumu ieteiks speciālists. Visbiežāk kurss ir 8–10 reizes. Ja sieviete baro mazuli ar krūti, pirms nāk uz šo procedūru, noteikti jākonsultējas ar speciālistu.

Vakuummasāža. Tā ir vispārēja vai lokāla ķermeņa kopšanas procedūra, kas iedarbojas uz ķermeņa mīkstajiem audiem. To veic ar speciālām kolbām. Masāža uzlabo ādas tonusu un rada savelkošu efektu. Ar kolbām masē gan vēderu, gan kājas, kā arī citas ķermeņa vietas, kam vajadzīga kopšana.

Liposāža. Jaunajām māmiņām var ieteikt arī šo manuālo figūras korekcijas masāžu lokālai (roku, vēdera, gurnu) apjoma samazināšanai, muskulatūras tonusa palielināšanai un ādas nostiprināšanai. Veicot liposāžu, tiek šķelti tauki, veicināta limfas cirkulācija. Tas organismam palīdz atbrīvoties no nevajadzīga šķidruma, celulīta, vienlaikus uzlabojot ādas tvirtumu. To veic ar rokām, nevis ar aparātu, tāpēc tā sevišķi vēlama pēc dzemdībām. Liposāžu var veikt arī tad, ja sieviete baro bērniņu ar krūti, taču jāsaņem ginekologa atļauja un atzinums, ka nav sarežģījumu ar dzemdi.

Elektrolipolīze. Ja jaunā māmiņa vairs nebaro ar krūti, speciālists var ieteikt šo procedūru. Ar to šķeļ liekos taukus, samazina ķermeņa apjomu un tonizē ādu. Procedūra iedarbojas tieši uz problēmzonām.

Zemūdens masāža. Tā vairo ādas tvirtumu, samazina celulītu un ķermeņa apjomu. Masāžas laikā sieviete atrodas ar ūdeni pildītā vannā, un speciālists ar ūdens strūklu masē viņas ķermeni. Procedūra nav ieteicama barojošām māmiņām vēsā laikā, jo pēc tam var apsaldēt krūtis.

Limfodrenāža. Tā organismam palīdzēs tikt vaļā no liekajiem šķidrumiem un toksīniem. Pirms šīs procedūras noteikti jākonsultējas ar speciālistu, kurš veiks diagnostiku, noskaidros, ko sieviete ēd, dzer, vai pietiekamā daudzumā lieto šķidrumu, vai vingro. No visiem šiem faktoriem lielākoties atkarīgs, kāds būs procedūras rezultāts.

Lāzerslīpēšana. Ja sievietei uz ķermeņa ir strijas un viņa vairs nebaro bērniņu ar krūti, var izmantot ādas lāzerslīpēšanu. To veic dermatologi. Jārēķinās, ka procedūras laikā nedaudz var būt jūtamas sāpes.

LA.lv