Veselam
Ārstēšana

Kā padarīt savus zobus baltākus0

Reklāmraksta foto

Skaists smaids un balti zobi ir viena no labākajām rotām ikvienam cilvēkam. Tas ļauj justies pašpārliecinātam, nekautrēties smaidīt un brīvi komunicēt. Zobu tonis ir viens no problēmjautājumiem, kas aktuāls daudziem. Zobi paliek dzelteni vai pelēcīgi, tie zaudē savu labo izskatu. Un tam var būt dažādi iemesli, tāpēc katram būtu jāpadomā par saviem padarumiem un dzīvesveidu, jo bieži vien cēlonis tam, ka zobi kļuvuši dzelteni, meklējams tur.

  • Kafija, tēja, sarkanvīns un citi dzērieni. Šie un arī citi krāsainie dzērieni diezgan intensīvi var iekrāsot zobus. It īpaši, ja paradums dzert tēju un kafiju ir regulārs, tad zobu toni tas noteikti ir ietekmējis. Protams, ka reti kurš būs gatavs atteikties no sava ieraduma dzert tēju vai kafiju, bet paradums samazināt, piemēram, vīna daudzumu, noteikti nāks par labu kopējai dzīves kvalitātei. Tādā veidā izdarīsiet pakalpojumu ne tikai saviem zobiem, bet arī veselībai.
  • Smēķēšana. Šis ieradums ir galvenais kaitnieks zobu skaisti baltajam tonim. Ja esat smēķētājs, tad neceriet, ka zobu tonis paliks nemainīgs. Lai to atgūtu, būs jāizmanto zobu balināšana. Vai arī jāatmet šis kaitīgais ieradums uz visiem laikiem.
  • Nepietiekama un nepareiza zobu kopšana. Ja ikdienā netiek veikta pietiekama un pareiza zobu kopšana, tas atstāj iespaidu ne tikai uz zobu veselību, bet arī zobu toni.
  • Nav veikta regulāra zobu higiēna. Tikai neliela daļa cilvēku regulāri apmeklē zobu higiēnistu, kurš noņem zobakmeni un veic zobu pulēšanu. Pēc šīs procedūras zobi jau kļūst ievērojami gaišāki un izskatās labāk. Ja zobu higiēnistu apmeklē divas reizes gadā, tas jau var būt pietiekami daudz, lai, apvienojot to ar labiem zobu kopšanas paradumiem mājās, panāktu, ka zobi izskatās pietiekami balti.

Zobu dabiskais tonis ir iedzimts, tāpēc visu nevar novelt uz apkartējiem faktoriem. Zobu krāsu ietekmē tas, cik bieza ir emalja un kādā krāsā ir zem tās esošais dentīns. Tas arī veido šo dabisko zobu toni, kas vienam var būt gaišāks, citam tumšāks, pelēcīgāks vai dzeltenīgāks.

Ja neesat apmierināti ar savu zobu toni, tad vispirms var mēģināt mainīt kādus no saviem ikdienas paradumiem, kas ietemē zobu krāsu. Protams, ka zobi ne jau uzreiz kļūs gaišāki, bet ar laiku, ja regulāri un pareizi tiek kopti, paliks gaišāki, nevēlamais pigments mazināsies.

Ja ar to šķiet par maz, tad efektīvākais veids, kā iegūt baltākus zobu, ir zobu balināšana. To var darīt gan ar dažādām tautas metodēm, gan ar profesionāliem līdzekļiem mājās vai klīnikā. Dr. Apines zobārstniecība piedāvā lāzerbalināšanas metodi, kas nodrošina gan saudzīgu, gan efektīvu balināšanas procesu.

Zobu balināšana ar tautas līdzekļiem

Lai iegūtu baltākus zobus, var izmanto to, kas atrodams mājās. Tas būs gana lēti un vienkārši, tomēr nevajadzētu cerēt uz īpaši lielu efektu. Tas var būt noderīgi tiem, kuriem zobu tonis nav izteikti dzeltens un bojāts jau gadiem. Ko tad no tautas līdzekļiem iesaka izmantot? Soda, ogle, ābolu etiķis, zemenes, apelsīnu un banānu mizas, kokosriekstu eļļa un vēl citi līdzekļi. Interneta plašumos var atrast dažādas receptūras, kā sajaukt un pareizi izmantot tautas līdzekļus, lai panāktu, ka zobi kļūst baltāki.

Profesionāla zobu balināšana mājās

Ikvienam ir pieejami profesionāli zobu balināšanas līdzekļi, ko var izmantot mājas apstākļos. Parasti tā ir balinoša želeja, kurai virsū liek kapes, vai arī zobus balinošās plāksnītes. Izmantojot šos līdzekļus, jāatceras, ka tas prasīs precīzu un ilgstošu darbu. Rūpīgi jāseko tam, kas norādīts lietošanas instrukcijā. Mājās ar profesionāliem līdzekļiem pamanāmu efektu būs jāgaida vismaz divas nedēļas. Tāpat arī jārēķinās, ka vajadzēs katru dienu veltīt laiku tam, lai veiktu balināšanas procedūru. Ne visiem šāda metode ir ērta un iederas viņu dzīvesveidā. Tāpēc arvien biežāk pacienti izvēlas zobu balināšanu veikt klīnikā, kur to pašu un vēl labāku efektu var panākt jau pāris stundu laikā.

Zobu balināšana klīnikā

Zobu balināšana zobārstniecības klīnikā, kur to veic ar saudzīgām, bet efektīvām metodēm, ir labākais veids, kā ātri iegūt pamanāmi baltākus zobus. Lai mazāk kaitētu zobiem, tagad zobārsti izmanto balināšanu ar lāzeru. Zobu balināšana klīnikā būs dārgāka, bet tā būs ātrāka un efektīvāka. Kā arī vienmēr ir labi uzticēties speciālistiem, kuri zina ko dara. Pacienti arvien vairāk novērtē savu laiku un arī iespēju optimizēt dažādus ikdienas procesus. Modernās metodes piedāvā veikt zobu balināšanu par vairākiem toņiem tikai dažu stundu laikā.

LA.lv