Veselam
Ārstēšana

Kā paglābt papēžus, staigājot basām pēdām 0

Foto – Shutterstock

Lasītājs jautā: “Daudz staigāju basām kājām pa zāli un zemi. Eju pie pedikīra, bet tāpat papēži vienmēr plaisā, ir sausi un neglīti, grūti nomazgājami. Kā tos pareizi kopt?”

Sausa papēžu āda veidojas tādu pašu iemeslu dēļ kā elkoņu krunkas. Staigājot basām kājām, āda uz papēžiem ir pakļauta lielai berzei un traumām, tāpēc organisms cenšas pēdas pasargāt, veidojot sabiezinātu ādu,” uzsver skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Zane Paidere.

Sausās ādas dēļ āda labāk uzņem zāles un zemes pigmentu, ko grūti nomazgāt. Arī plaisas veidojas sausuma un spiediena dēļ. Par papēžiem vajadzētu rūpēties līdzīgi kā par elkoņiem – vismaz reizi nedēļā skrubēt, pēc tam ieziest ar treknāku krēmu un atstāt kā masku aptuveni 15 minūtes.

Zane Paidere iesaka lasītājai apmeklēt ārstniecisko pedikīru. Ļoti labi šādiem papēžiem palīdz parafīna vanniņa, ko piedāvā pedikīra speciālisti, kā arī barojoša maska, kas mīkstina un dziedē plaisas.

Mājas apstākļos vienu vai divas reizes nedēļā var veikt šādu vakara procedūru. Vanniņā ielej siltu ūdeni, pievieno puscitrona sulu un patur pēdas 10 minūtes, tas balinās un atveseļos ādu. Pēc tam skrubē – rupjo jūras sāli sajauc ar olīveļļu un berzē pēdas aptuveni piecas minūtes, tad noskalo vēsākā ūdenī. Visbeidzot uzliek masku – šī sviestu biezākā slānī uzklāj pēdām, ļauj 5–10 minūtes ievilkties un uzvelk vilnas vai biezākas kokvilnas zeķes, ar tām arī dodas gulēt. No rīta kājas noskalo ar siltu ūdeni un uzklāj barojošu krēmu, kas paredzēts kāju ādai.

Ja ir iespēja, ieteicams pastaigāties basām kājām pa jūras ūdeni un smiltīm. Jūras smiltis veiks dabisko pīlingu un masēs, bet ūdens dziedēs un mineralizēs ādu.

 

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
4 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
1 stunda
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
5 stundas