Veselam
Ārstēšana

Kā palīdz estētiskā ginekoloģija?0

Foto – Shutterstock.com

Lasītāja jautā: “Nesen izlasīju, ka ir tāda lāzera procedūra, kas palīdz mazināt maksts sausumu un netīkamās sajūtas. Tā varot palīdzēt, ja ir urīna nesaturēšana. Man ir 51 gads, veikta ginekoloģiska operācija. Pēc tās man sākās visas minētās problēmas, iestājās arī menopauze. Cenšos sev palīdzēt ar ginekoloģiskajām svecītēm, ko izraksta daktere, tomēr gribētos atrast iedarbīgāku veidu.

Kā tieši notiek lāzerprocedūra? Vai tā ir sāpīga? Vai notiek pilnā anestēzijā? Vai pietiek ar vienu reizi, lai labsajūta uzlabotos? Cik ilgi jāguļ klīnikā? Cik maksā procedūra? Kādas vēl problēmas tā var uzlabot?”

 

“Intīmā lāzerterapija ir Latvijā visai jauns medicīniskais virziens. Tā īpaši noder premenopauzes un menopauzes laikā. Samazinoties estrogēnu daudzumam, sākas izmaiņas sievietes maksts gļotādā – tā kļūst plānāka, rodas izteikts maksts sausums, samazinās kolagēnās šķiedras un apasiņošana, zūd elastība. Tam bieži pievienojas kairinājums, nieze, sāpes dzimumakta laikā, var būt samazināta seksuālā aktivitāte. Mēdz būt arī urīna nesaturēšana. To visu var lieliski mazināt ar inovatīvu neinvazīvo metodi – īpašu lāzerterapiju, frakcionēto CO2 lāzeru. Procedūrai ir ļoti skaists nosaukums – Mona Lisa Touch,” teic Veselības centra 4 ginekoloģe Ilona Kampara.

Šai metodei ir daudz priekšrocību, salīdzinot ar citām, – to veic ambulatori, uzreiz pēc procedūras sieviete var atgriezties ikdienas dzīvē. Procedūrai nav blakņu, tā ir ātra (vien 3–5 minūtes). Tai nav vecuma ierobežojumu.

Viss notiek bez anestēzijas, taču nav sāpīgi, jo nav audu griezienu, asiņošanas, nevajag šuves. Pēc tam nav vajadzības arī lietot medikamentus.

Pirms procedūras jāveic noteikti asinsainas izmeklējumi, jānodod urīna analīze un jāveic ginekoloģiskās uztriepes, kā arī mazā iegurņa orgānu ultrasonoskopija.

Parasti iesaka 2–4 procedūras ar pusotra mēneša intervālu. Lai saglabātu panākto efektu, vēlama atkārtota procedūra reizi gadā. Procedūra nav lēta – viena maksā vairāk nekā 200 eiro. Lētāk, ja maksā par divām uzreiz. Divreiz gadā – martā un oktobrī – notiek akcija, kad tiek piemērotas iespaidīgas atlaides.

Procedūrā izmanto īpašu lāzera sistēmu ar impulsu un vaginālo frakcionēto skeneru, kas nodrošina lāzera iedarbību tieši uz maksts gļotādu. Minimāli iedarbojoties uz maksts epitēliju, tas stimulē šūnu mitotiskās aktivitātes procesus. Epitēlija funkcijas atjaunojas, tādējādi pieaug maksts tonuss, uzlabojas šūnu vielmaiņa, atjaunojas kolagēna šķiedras. Tas viss uzlabo sievietes ārējo dzimumorgānu izskatu, atjauno maksts audus un muskuļu tonusu, līdz ar to pozitīvi tiek ietekmēta gan labsajūta, gan apmierinātība ar intīmo dzīvi.

Ilona Kampara novērojusi, ka jau pēc pirmās manipulācijas sieviete sajūt atšķirību – urīna nesaturēšana un maksts sausums mazinās. Ja bijis maksts kanāla atslābums un noslīdējums, pēc procedūras sievietes uzsver, ka būtiski uzlabojusies dzimumdzīves kvalitāte. Efektivitāte ir pierādīta, aptaujājot Latvijas sievietes, kam veiktas visas trīs lāzerprocedūras, konstatējot, ka uzlabojumi ir 70–95% gadījumu.

Ar šo lāzeru var veikt arī mazo kaunuma lūpu plastiku, noņemt papilomas un citus veidojumus. Patlaban ļoti aktuāla ir ginekoloģiskā rehabilitācija pēc dzemdībām, jo arī šajā peroiodā samazinās estrogēnu līmenis. Var palīdzēt vulvovagināla atjaunināšanas procedūra – tā mazina sūdzības saistībā ar epiziotomijas rētām un dzemdību traumām, maksts apjoma palielināšanos pēc dzemdībām, urīna nesaturēšanu, maksts sausumu, dedzināšanu un sāpēm dzimumakta laikā.

Procedūrai tomēr ir arī kontrindikācijas: tā nav izmantojamaa, ja ir kāda autoimūna saslimšana, akūta vīrusu vai infekcijas slimība, onkoloģiska slimība, akūta vai hroniska ādas slimība, asins slimība. To neveic arī grūtniecības laikā un pirmajos sešos mēnešos pēc dzemdībām.

 

 

LA.lv