Veselam
Dzīvesveids

Kā palīdzēt pēc ziemas taukainai ādai ar pumpām 0

Ziemu lielākoties esam pavadījuši telpās, tāpēc nav brīnums, ka spoguļattēls sajūsmu neizraisa – sejas āda ir bālgana, mēdz būt pat sīkāki vai pamanāmāki defekti. Prasmīgi lietojot kosmētiku, ādas izskatu iespējams uzlabot un tādu saglabāt ilgāku laiku, jo daudzi modernie līdzekļi ne vien izskaistina, bet arī dziedina.

Kosmētika nenoliedzami ceļ pašnovērtējumu – lietojot to, iespējams izlīdzināt nevienmērīgu sejas toni, noslēpt defektus un paspilgtināt efektus. Tomēr, lai kā augtu un attīstītos skaistumkopšanas un kosmētikas industrija, sabiedrībā vēl aizvien pastāv grūti laužami priekšstati un uzskati, piemēram, grims noteikti sausina ādu, neļauj tai elpot vai izraisa pinnes. Taču sejas tipam atbilstīga kosmētika, kuras derīguma termiņš nav beidzies, nenodarīs pāri ādai. Tieši pretēji, tā uzlabos ādas negludumus, pasargās no ārējās vides kaitīgās ietekmes un samazinās nepilnības.

Kā ārstē

Vairākums jaunāko kosmētikas līdzekļu ir papildināti ar dažādām aktīvām vielām, kas ierosina ādas dzīšanas procesu, pasargā to, dezinficē vai aizkavē novecošanu. Tādējādi kosmētikas līdzeklis palīdz ne tikai noslēpt defektus, bet tam piemīt arī serumu vai sejas krēmu īpašības, kas mazina ādas problēmas.

Ievēro!

Uz katra kosmētikas produkta ir norādīts, kādam ādas tipam tas piemērots. Piemēram, ja esi sausas ādas īpašniece, meklē tonālo, CC vai BB krēmu, kas ir mitrinošs, nomierinošs un aizsargā pret ultravioleto starojumu.

Taukainai ādai ar pumpām

Aptiekās un kosmētikas preču veikalos patlaban ir atrodami daudzi tonālie, CC un BB krēmi, kas paredzēti tieši taukainas ādas kopšanai. Tonālie krēmi ar aktīvajām vielām maskēs pinnes, kavēs baktēriju attīstību, mazinās kairinājumu un samazinās esošo piņņu skaitu. Vairākums krēmu satur salicilskābi, kam piemīt dziedējošas īpašības – tā mazina iekaisumu un iznīcina baktērijas, regulē šūnu atjaunošanos un palīdz dziedēt rētas. Daudzi ražotāji krēmu sastāvā ietver arī cinka glikonātu, kas mazina ādas taukošanos, attīra poras, novērš kairinājumu, veicina ādas dzīšanu. Tas darbojas arī kā ultravioleto staru aizsargfiltrs.

Ādai ar noslieci uz aknes veidošanos iesaka arī tonālos krēmus un pumpas maskējošus korektorus, kas satur alvejas ekstraktu, alantoīnu (ādu mitrinoša, aizsargājoša un šūnu atjaunošanos veicinoša dabiskas izcelsmes viela) un tējaskoka eļļu. Alvejas ekstrakts mitrina ādu un samazina kairinājumu, alantoīns novērš ādas lobīšanos un veicina rētu dzīšanu, savukārt tējaskoka eļļai piemīt antiseptiskas un baktericīdas īpašības.

Atceries!

Uzklājot tonālo krēmu, izmanto tīras otiņas vai sūklīšus! Arī kosmētikas otiņās var sakrāties baktērijas, kas veicina jaunu piņņu rašanos – tad tonālā krēma aktīvās vielas nedarbosies pietiekami efektīvi.

Izmēģini minerālpūderi

Ja ir taukaina āda, ir vērts pamēģināt minerālpūderi. Tas neaizsprosto poras un pasargā no ultravioletajiem stariem. Līdzīgs efekts būs pūderiem ar sebumu kontrolējošām īpašībām.

 

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas