Veselam
Ārstēšana

Kā palīdzēt saules nogurdinātai ādai? 0

Foto – Shutterstock

“Nesen atgriezos no atvaļinājuma, bijām augstu kalnos. Čakli lietoju aizsargkrēmu (SPF 50), tomēr tagad jūtu, ka sejas āda ir ļoti izžuvusi, arī roku āda ir plāna, sausa, sačokurojusies. Kā to atveseļot?”

“Ir ļoti labi, ja lietots saules aizsargkrēms, tomēr tas nenodrošina pilnvērtīgu ādas barošanu, mitrināšanu, atjaunošanu. Karstā klimatā un kalnos āda daudz vairāk zaudē mitrumu. Turklāt svarīgi, cik ūdens izdzērāt, varbūt tā bija par maz,” skaidro skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Zane Paidere.

Āda ir sausa, izslāpusi, vajadzētu to pabarot, bet pats galvenais – mitrināt. Tīrai sejas ādai uzklāj mitrinošu serumu un tad ierasto atjaunojošo dienas krēmu. Var izvēlēties krēmu vai serumu ar hialuronskābi, kas spēcīgi mitrina ādu. Vislabāk, ja šāds līdzeklis ir mazmolekulārs, jo dziļāk iekļūst ādas slāņos. Var izmantot mitrinošās procedūras, ko piedāvā kosmetoloģijas kabinetos.

Mājas apstākļos lieti noder alveja, kas labi mitrina ādu. Nogriež auga lapu un atdala želejveida mīkstumu. Vispirms to uzklāj roku ādai, lai zinātu, vai nav alerģiskas reakcijas. Tad liek uz sejas. Vēl labāk, ja alvejas mīkstumam pievieno 3–4 pilienus mandeļu, aprikozes vai naktssveces eļļas, sajauc putriņā un klāj uz ādas. Masku patur 20 minūtes guļus stāvoklī, jo tad šūnas atveras daudz labāk un alveja iedarbojas efektīvāk. Pirms gulētiešanas to var uzziest plānā kārtiņā uz ādas un atstāt uz nakti. Arī pēc sauļošanās lieliski der veldzējošā alvejas maska.

 

LA.lv