Veselam
Psiholoģija

Kā panākt, lai dzimumi saprotas? Un kāpēc sievietēm izdarīt grūti izdarīt izvēli starp daudzām0

Foto – pixabay.com

Vīrieši nespēj saprast, ko jūt sievietes. To pierādījuši vācu psihologi. Par bēdīgi slaveno sieviešu loģiku spriež psihologs Dmitrijs Vojedilovs.

Dažādas smadzenes

Sieviešu loģika – tā ir anekdošu fantāzija vai sievietes patiešām nedomā tāpat kā vīrieši?

Loģika ir tāds kā domāšanas procesa secības algoritms. Cilvēka apziņa, neatkarīgi no tā – sieviete vai vīrietis, darbojas trīs posmos. Pirmais ir uzmanības koncentrēšanās uz kādu objektu vai darbību. Otrais – pamatojums tam, uz ko jākoncentrējas. Trešais – attieksmes attīstīšana pret iepriekš minēto. Tā ir psihiskā ķēde, kas vienmēr pastāv loģiskās domāšanas laikā. Sievietēm tīri fizioloģiski smadzeņu labā puslode ātrāk pārslēdzas uz kreiso un otrādi. Tas ir, notiek pastāvīga pāreja no loģikas uz emocijām un atpakaļ. Tāpēc sievietēm, atšķirībā no vīriešiem, šīs ķēdes vidējais posms – faktu pamatojums – bieži izkrīt un viņas pieņem lēmumus intuitīvā līmenī.

Piemēram, tā rodas mīlestība no pirmā acu uzmetiena vai acumirklīgs naids pret svešinieku. Ar ātru pārslēgšanos no vienas smadzeņu puslodes uz otru saistīts arī fakts, ka autovadītājas sievietes bieži jauc labo un kreiso pusi. Vēl viena sieviešu domāšanas iezīme ir tā, ka viņas vienmēr skatās perspektīvā. Galu galā sieviete pēc dabas ir pavarda sargātāja, tāpēc viņa novērtē informāciju ar skatu nākotnē kā nākamā sieva vai māte. Vīrietis bieži vien redz tikai šķēršļus, kas pašlaik radušies un velta visas pūles, lai tos pārvarētu.

Tāda smadzeņu fizioloģiskā uzbūve sievietēm traucē vai palīdz?

Otrā posma izkrišana no loģiskā procesa, kura mērķis ir apzināt to, kas notiek, veicina intuīciju. Tas nozīmē, ka sarežģītā situācijā sievietes biežāk var pieņemt pareizus tūlītējus lēmumus. Bet, ja kaut kas jāizvēlas no daudzām iespējām, piemēram, veikalā tapetes, sievietēm ir grūtāk pieņemt lēmumu.

Jautrās pļāpātājas

Kāpēc vīrieši nelien otram dvēselē ar jautājumiem, bet sievietēm tas ir svarīgi?

Tā arī ir tīri sievišķīga īpašība: sievietēm patīk sarunāties, lielākoties viņas ir lielas pļāpātājas un smējējas. Bieži vien nav nozīmes tam, par ko runā, galvenais ir baudīt sarunu procesu un pat no tā nogurt.

Lasīju, ka sievietēm, lai vīrieši viņas saprastu, jārunā par savām vēlmēm, jo vīrieši nesaprot mājienus.

Ne vienmēr. Romantiskās attiecībās vajadzētu kaut kam palikt nepateiktam, neatklātam, jo informācijas trūkums rada interesi. Spēle, intriga izraisa lielākas emocijas. Tāpat vīriešiem, lai sajūsminātu sievieti, jāsagādā pārsteigumi. Bet ikdienas situācijās vajadzētu skaidri izpaust savas vēlmes: nevis – aizbrauc un nopērc gaļu, bet konkrēti – kur braukt un ko nopirkt.

Vīriešiem kategoriski neesot ieteicams dot sievietēm padomus. Vai tā ir?

Ja sieviete aizstāv savu izvēli, bet vīrietis uzskata, ka izvēle ir nepareiza, analizēt var, bet nekad nesaki: “Tu nu gan esi stulba!..” Jābūt elastīgākam: “Padomāsim kopā, kā to varētu labāk izdarīt”. Tas ir, iesaistīties domāšanas procesā un kopīgi apdomāt situāciju, lai neradītu konfrontāciju, bet kopīgi izstrādātu risinājumu.

Kā panākt sapratni starp vīrieti un sievieti?

Vīriešiem
• Ja sieviete nonākusi līdz konfliktam, izmanto sieviešu smadzeņu īpatnību ātri pārslēgties no loģikas uz emocijām. Pietiks, ja viņu noskūpstīsi, pasniegsi ziedus vai dāvanu un viņa “atkusīs”.
• Atceries: sieviete mīl ar ausīm. Tas nozīmē daudz mutvārdu komplimentu – cik viņa ir brīnišķīga, skaista – sniegs viņai vairāk prieka nekā vienu reizi uzdāvināti ziedi. Pirmajā gadījumā viņa varēs izdarīt uzreiz vairākus secinājumus par tēmu, cik laba viņa ir.
• Ja sieviete saka “nē”, tas ne vienmēr ir jāsaprot burtiski.

Sievietēm
• Ja veikalā ir ļoti liela izvēle, labāk nemocīt sevi, pārdomājot izvēles iespējas, bet gan paļauties uz savu intuīciju un nopirkt to, kas iepatikās uzreiz.
• Nepatīkamu pārdzīvojumu laikā vīrietis tajos iedziļinās, grimst dziļāk. Lai viņu izvestu no stresa vai konflikta, liec viņam saprast, ka viņš ir gudrākais un spēcīgākais.

 

Avots: aif.ru

LA.lv