Veselam
Ārstēšana

Kādas izmaiņas Covid-19 ievieš HIV pacientiem0


Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS diagnostikas laboratorija.
Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS diagnostikas laboratorija.
Foto – LETA

Sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatības radīto ārkārtējo situāciju aizvien vairāk un biežāk parādās bažas un neziņa, kas notiek ar sekundāro ambulatorās aprūpes pakalpojumu pieejamību – proti, vai un kā tiek nodrošinātas ārstu speciālistu konsultācijas.

Šādu jautājumu ir uzdevuši arī vairāki HIV pacienti, pēdējo dienu laikā zvanot uz biedrības AGIHAS – atbalsta grupas inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem – konsultāciju telefonu.

Biedrība AGIHAS informē, ka ambulatorās konsultācijas SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” (LIC) Infektoloģijas poliklīnikā pacientiem ir pieejamas arī šobrīd.

Vienlaikus, ņemot vērā piesardzības pasākumu nozīmi un nepieciešamību tieši attiecībā uz imūnkopromitētiem (HIV inficētiem) pacientiem, ārsti infektologi aicina izvērtēt dažādas konsultāciju formāta iespējas, kārtējās klātienes konsultācijas aizstājot ar elektronisku saziņu vai telefonsarunu.

Piemēram, gadījumos, kad nepieciešamas antiretrovirālās terapijas e-receptes vai dinamiskās novērošanas analīžu veikšana, šos jautājumus iespējams izrunāt un atrisināt attālinātā komunikācijā ar ārstu. Ja tomēr klātienes vizīte pie LIC Infektoloģijas poliklīnikas ārsta – infektologa ir nepieciešama, pierakstu joprojām iespējams veikt, zvanot pa tālruni 67014532. Atgādinām, ka darbu turpina arī Līdzestības kabineta koordinatori, sniedzot attālinātas konsultācijas pa tālruni 20205353.

Andris Veiķenieks, AGIHAS valdes priekšsēdētājs: “Es aicina visus HIV pacientus atbildīgi izvērtēt klātienes vizīšu nepieciešamību, īpaši šis aicinājums attiecas uz HIV pacientiem − reģionu iedzīvotājiem, kuriem ne tikai var nākties saskarties ar satiksmes ierobežojumu radītajām problēmām, bet arī nav izslēgta iespēja vairāku stundu brauciena laikā autobusā vai vilcienā nonākt kontaktā ar kādu Covid-19 inficētu pasažieri utt.

Vienlaikus gribu atgādināt, ka šis lūgums pēc klātienes kontaktu samazinājuma neattiecas uz akūtiem, smagiem un problemātiskiem gadījumiem utt. kad attālināta saziņa ir nepietiekama.

Saistītie raksti

Gribu arī lūgt neļauties satraukumam un dažādām baumām, t.sk., par antiretrovirālo zāļu iespējamo nepietiekamību. Biedrība šādiem apgalvojumiem neredz pamata, nedz arī ir saņēmusi kaut mazākās norādes par šādiem plāniem no atbildīgajām veselības aprūpes institūcijām.”

AGIHAS atgādina, ka arī šajā satraukuma un neziņas pilnajā laikā ikvienam HIV pacientam vai citādi HIV infekcijas skartam cilvēkam ir iespēja zvanīt uz biedrības ‘līdzīgs līdzīgam’ atbalsta numuriem: 202 07 737 (vīriešiem), 203 99 921 (sievietēm).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
15 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
6 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 10 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas