Veselam
Ārstēšana

Kājas stīvas un pampst…0

Foto – Shutterstock

Veselam.lv lasītāja Vaira jautā: ” Jau gadus 8 slimoju ar polineiropātiju, it kā autoimūna. Ārstējos no paša sākuma, bet paliek tikai sliktāk. Kājas stīvas, viena pēda nestrādā un vakar vēl uzpampa.”

Atbild asoc.prof. Guntis Karelis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs:  „Autoimūna polineiropātija nozīmē, ka cilvēka paša imūnsistēma uztver nervu šķiedras kā kaut ko svešu un uzbrūk tām, cenšoties iznīcināt. Veidojoties nervu šķiedru apvalku bojājumiem, rodas minētie un citi simptomi. Tā ir slimība, ar kuru jāsadzīvo visu mūžu, taču to iespējams sekmīgi ārstēt. Savlaicīgi uzsākot ārstēšanu un piemeklējot atbilstošus medikamentus, var apturēt slimības progresu un panākt stāvokļa uzlabojumu.

Ir dažāda veida autoimūnas polineiropātijas, un to ārstēšana atšķiras. Ja ir sajūta, ka terapija nesniedz cerēto efektu un stāvoklis turpina pasliktināties, noteikti jāvēršas pie neirologa, jo, visticamāk, nepieciešama terapijas korekcija. Iespējams, jāmaina medikamenta deva vai piemērotāks ir cits medikaments.”

LA.lv