Veselam
Ārstēšana

Kāpēc acīm jālieto savs krēms? Kādi līdzekļi šai zonai neder0

Shutterstock ilustrācija

Lasītāja jautā: “Ādai ap acīm vienmēr tiek ieteikts speciāls krēms. Kāpēc nedrīkst lietot parasto sejas krēmu? Es jau kādu laiku izmantoju tikai hidrolātu (no klinšu ziediem), ko uzpūšu sejas ādai, arī ap acīm, tā man ieteica ekoveikalā. Vēl izmantoju speciālu eļļu. Ceru, ka tas nav acīm kaitīgi.”

 

“Zonai ap acīm nepieciešama īpaša kopšana, jo tā ir aptuveni desmit reižu plānāka nekā citās sejas zonās,” uzsver skaistumkopšanas speciāliste Zane Paidere.“Ar gadiem samazinās kolagēna un elastīna šķiedru blīvums, āda zaudē elastību, kļūst arvien plānāka. Arī sejas mīmika, kustības, piemēram, acu mirkšķināšana vai smaidīšana, ietekmē ādu, sekmējot krunciņu veidošanos – tā sauktās zosu kājiņas, kas parādās ap acs ārējo kaktiņu. Acu mirkšķināšana vien notiek apmēram 10 000 reižu dienā!

Āda ap acīm ir pirmā vieta, kur pamanāmas priekšlaicīgas novecošanās pazīmes. To vēl vairāk pastiprina saules negatīvā ietekme, vides piesārņojums vai smēķēšana. Ādai ap acīm nepieciešama īpaša mitrināšana un aizsardzība, jo acu zonā ir ļoti maz tauku dziedzeru, kas izdala sebumu (eļļains sekrēts), bet tas nodrošina aizsardzību pret ārējās vides faktoriem un neļauj mitrumam iztvaikot. Nav arī zemādas tauku slāņa, kas nodrošinātu ādas papildu elastību.

Acu ādas kopšanas produktam jābūt īpaši maigam, turklāt kas mitrina un baro ādu ar vitamīniem, antioksidantiem, reģenerējošām vielām.

Kopjošie līdzekļi acu delikātajai ādai nedrīkstētu būt par smagu vai treknu, lai neaizsprostotu asaru kanāliņus. Tieši tāds var būt sejai paredzētais krēms, tādēļ tiek veidoti speciāli līdzekļi, kas pēc tekstūras ir vieglāki.

Izmantojot acu krēmu, vajadzētu ievērot dažus principus: to klāj tikai uz acs nekustīgā plakstiņa jeb tieši zem uzacs, kā arī zem acs apakšējā plakstiņa, pa acs orbītas malu.

Hidrolāts, ko izmantojat, ir laba alternatīva, jo pēc substances tas ir viegls, taču ne pietiekami kopjošs. Savukārt eļļa ir nedaudz par smagu un treknu maigajai acu zonai.

Ja ir vēlme lietot dabīgās eļļas, ieteicams iegādāties acu ādas bāzes krēmu un tam pievienot pāris pilienu eļļas. Līdz ar to eļļa tiks pašķaidīta šajā bāzes krēmā un nebūs ādai tik smaga.”

 

LA.lv