Veselam
Bērni

Kāpēc “izgrūst” bērnu no ģimenes ligzdas, kad viņš kļūst pilngadīgs. Septiņi būtiski iemesli 0

Foto – Fotolia

Dzīves perspektīvas: bērns nedrīkst laist garām šo izdevību

Ne tuvu katrs jaunietis 18 gadu vecumā ir spējīgs sākt patstāvīgu dzīvi, tomēr ir vairāki iemesli, lai “izgrūstu” pilngadīgo atvasi no ģimenes ligzdas un novēlētu viņam teicamu pastāvīgu lidojumu.

Lai jūs nebiedē tas, ka māja paliks tukša bez jūsu jau pieaugušā lolojuma, bet viņam pašam nebūs salda dzīve bez vecāku pleca. Pats galvenais, lai “izdzīšana” no mājas nāktu par labu pašiem bērniem.

Kā mēs zinām no vēstures grāmatām, Mihails Lomonosovs devās mācīties uz Maskavu kājām. Mūsdienās pat nav jāpārvar šādas grūtības. Iesēdināt vilcienā vai lidmašīnā jaunieti un nosūtīt viņu pēc zināšanām un pieredzes – tas ir viens no svarīgākajiem iemesliem, lai savu lolojumu izvadītu pāri mājas slieksnim.

Lai iegūtu izglītību un labu darbu, dažkārt nākas doties uz vietu aiz trejdeviņām zemēm. Protams, ir bail palaist bērnu uz citu pilsētu vai valsti, kur uzglūn visādas briesmas, taču ir muļķīgi neizmēģināt savu laimi, kad esi jauns un perspektīvs, jo ar gadiem šīs iespējas sarūk.

Bērns var rūpēties par vecmāmiņu

18 gados bērns var ne tikai iestāties augstskolā, bet arī piepelnīties, uzņemties daļu mājsaimniecības uzdevumu un palīdzēt vecvecākiem. Viens no cēlsirdīgākajiem iemesliem, lai “izgrūstu” bērnu no ģimenes ligzdas, ir pārcelt viņu uz dzīvi pie mīlošajiem vecvecākiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts.

Protams, runa nav par to, lai aizsūtītu bērnu kopt gulošus slimniekus, kam nepieciešami medicīnas darbinieki un aprūpētājs. Taču veikt mājokļa uzkopšanu, iegādāties produktus un ierīvēt vecmāmiņas locītavas ar ārstniecisku ziedi – tas viss ir pa spēkam pat studentiem, kas virzās uz sarkanā diploma saņemšanu.

Bērnam ir atsevišķs mājoklis

Diez vai viņš to ir iegādājies pats. Visticamāk, mājokli bērns ir ieguvis, piemēram, mantojumā no mīlošās vecmāmiņas un vectētiņa. Jauniem cilvēkiem sava mājokļa esamība tāpat kā izglītība ir pamats startam pieauguša cilvēka dzīvē.

Nepavisam nav obligāti sūtīt savu lolojumu uz atsevišķu mājokli uzreiz pēc tam, kad nopūstas 18 svecītes svētku tortē. Taču pārāk ar to vilcināties arī nevajag – vēsturē ir milzīgs skaits gadījumu, kad trīsdesmitgadīgi vīrieši un sievietes turpina dzīvot kopā ar vecākiem, jo savu mitekli izīrē. Starp citu, daļa no viņiem nav pieraduši ar māti un tēvu dalīt mājokļa īres maksu (šis taču nav mans dzīvoklis, es te vienkārši kādus gadiņus padzīvošu un tad pārcelšos!).

Bērnam jau ir sava ģimene

Reti ir tādi vecāki, kas saviem bērniem nestāsta, ka precēties tūlīt pēc vidusskolas beigšanas, maigi sakot, nav laba doma. Tomēr pasaulē nekad netrūks Romeo un Džuljetu. Daudzi jauni ļaudis jau ap 18 gadu vecumu ir paspējuši laist pasaulē savu mazuli.

Protams, jūs kādu laiku varat pasildīt jauno ģimeni zem sava spārna, taču nevajag aizmirst – jo ātrāk viņi sāks pastāvīgu dzīvi, jo labāk viņiem pašiem. Vismaz tā jūs varēsiet sevi atbrīvot no perspektīvas katru pusotru gadu kļūt par jauna mazdēla vai mazmeitas omīti. Jo tad, kad jaunie vecāki ir pabaroti, apmazgāti un viņiem nav jāraizējas, kā samaksāt mājokļa maksu, viņi var domāt tikai par mīlestību.

Neviens neatrunā no palīdzēšanas jaunajai ģimenei, taču dzīvošana atsevišķi no vecākiem ieaudzina tādas īpašības kā pastāvīgums un atbildība par savu rīcību.

Viņš ir tik nepastāvīgs!

Bet jums tā gribas, lai jūsu dēls, kas kļuvis par jaunieti, beidzot pārstātu braukāt ar mašīnītēm pa grīdu. Padzīvot atsevišķi no vecākiem – tas nozīmē iegūt unikālu pieaugušā dzīves pieredzi. Ja jūs ar bērnu gribat risināt šo tēmu, palīdziet viņam noīrēt dzīvokli un pirmajā laikā palīdziet viņam samaksāt mājokļa maksu.

Jaunais, bagātais Buratīno: viņš vēlas un spēj dzīvot atsevišķi
Mēdz būt tā, ka jūsu atvases algas apmēru varat apskaust pat jūs – zinātniskie darbinieki, kas strādā divās maiņās. Un – ja jūsu bērns spēj pabarot sevi, trīs kaķus, divus suņus un vēl kādu, tas ir labs iemesls dzīvot atsevišķi no vecākiem. Jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk viņam to nāksies darīt. Tad kāpēc ne tieši tagad?

Viņam jāiemācās novērtēt darbu

Jūsu dēls vai meita, sasniedzot pilngadību, neuzskata par vajadzīgu mazgāt traukus, novilkt ielas apavus pirms ieiet istabā, bet jūsu izgludinātās lietas saņurca, lai iebāztu pārblīvētajā skapī? Viņš vai viņa var pilnībā pamēģināt dzīvot patstāvīgu dzīvi. Galvenais neizdzīt viņu ārā salā ar vienu apģērba kārtu un pārmetumiem, bet atrast pieņemamāko variantu visiem eksperimenta dalībniekiem.

Avots: “you-journal.ru”

LA.lv