Veselam
Ārstēšana

Kāpēc jāpiemaksā par recepti?0

Foto – Shutterstock

Kur paliek nauda, ko mēs maksājam aptiekā par recepti kompensējamo zāļu saņemšanai, tas ir 0,71 eiro. Tas aiziet valsts budžetā vai aptiekas īpašniekam, vai kur citur? AINA

 

Saņemot kompensējamās zāles vai medicīniskās ierīces ar simtprocentīgu valsts kompensāciju, aptiekā pacientam jāpiemaksā 0,71 eiro par katru recepti. To nosaka Ministru kabineta noteikumi par zāļu kompensācijas kārtību. Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča skaidro: “Pacienta līdzmaksājums nav papildu peļņa aptiekai, bet gan līdzestības maksājums, kas tika ieviests, lai veicinātu pacientu līdzatbildību, saņemot valsts pilnībā kompensētas zāles vai medicīniskās ierīces. Nelielais līdzmaksājums motivē pacientu zāles iegādāties pārdomāti un sākt to lietošanu, nevis atlikt zāles plauktiņā vēlākam laikam, jo saņēmis tās par brīvu.”

Minētā summa ir iekļauta zāļu vai medicīnas ierīču cenā. Valstij, norēķinoties ar aptieku, atmaksājamā summa tiek samazināta par pacienta maksājumu 0,71 eiro.

LA.lv