Veselam
Ārstēšana

Kardiologs Ērglis vadīs bezmaksas lekciju par to, kā nodzīvot līdz 120 gadiem0


Andrejs Ērglis
Andrejs Ērglis
Foto: Matīss Markovskis

Dzīves ilgums gan Latvijā, gan pasaulē ir pagarinājies par vismaz 30 līdz 40 gadiem. 21. gadsimtā cilvēka ķermenim pietiek resursu, lai nodzīvotu līdz pat 120 gadiem, turklāt mūža nogali nepavadītu ar kaudzi zāļu vienā rokā un spieķi otrā, uzskata kardiologs un medicīnas doktors Andrejs Ērglis.

17. janvārī plkst.17.30 Biznesa augstskolā Turība norisināsies kardiologa vieslekcija „Sirds veselība un dzīvotprieks jeb kā nodzīvot līdz 120 gadiem.” Lekcijā tiks stāstīts par to, kā sasniegt 120 gadu vecumu – par veselību un iespējām novērst sirds slimību attīstību, tāpat tiks runāts par modernās medicīnas iespējām slimību diagnostikā un ārstēšanā, kā arī par nākotnes medicīnu.

Viņš uzsver, ka “sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves un saslimstības iemesls Latvijā. Sabalansēta uztura un regulāru fizisko aktivitāšu pozitīvā ietekme uz sirds veselību ir nenoliedzama. Tāpat ir svarīgi kontrolēt svaru, asinsspiedienu un pulsu, nesmēķēt un nepadarīt par pasīvajiem smēķētājiem bērnus. Bez profilaktiskiem pasākumiem liela nozīme ir arī modernās medicīnas atbalstam. Izcilais latviešu ārsts, ķirurgs, medicīnas vēsturnieks un zinātnieks Pauls Stradiņš reiz ir teicis, ka medicīna ir reizē amats, zinātne un māksla. Kamēr māksla ārstēt slimos ir tikpat sena kā cilvēce, modernā medicīna sāka veidoties tikai 19. gadsimta beigās līdz ar rentgenstaru atklāšanu.

Mūsdienās mēs strādājam jau ar gēnu izpēti un reģeneratīvo medicīnu, ar virtuālām un robotu tehnoloģijām.

Ja gleznu var uzgleznot viens, tad medicīna un zinātne mūsdienās ir komandas darbs, kuras centrā ir cilvēks – pacients, bet apkārt ir dažādu specialitāšu ārsti un citi veselības aprūpes speciālisti. Mūsdienās šī komanda ietver ne tikai veselības aprūpes darbiniekus, bet arī matemātiķus, fiziķus, biologus, IT speciālistus, dizainerus, māksliniekus. Šāda sadarbība mums ir ļāvusi spert nākamo soli personalizētas precīzas medicīnas virzienā, ņemot vērā konkrētā pacienta bioloģiju (gēnus), vidi un dzīvesveidu.”

Saistītie raksti

Profesors Andrejs Ērglis ir kardiologs, medicīnas doktors, Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents un Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents.

Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.
Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas. Informējam, ka vieslekcija tiks filmēta un fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
13 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
14 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 4
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
10 stundas