Veselam
Ārstēšana

Kardiologs Skride: 80% gadījumu ārstu noteiktie izmeklējumi ir nevajadzīgi0


Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Andris Skride piedalās Starptautiskajai Reto slimību dienai veltītā prese konferencē.
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Andris Skride piedalās Starptautiskajai Reto slimību dienai veltītā prese konferencē.
Foto – LETA. Attēlā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Andris Skride.

“Būtiska lieta par kvotām – ja tās tiek piešķirtas kādai privātai poliklīnikai, privātās poliklīnikas neskatās, vai šim cilvēkam izmeklējums ir nepieciešams vai nav. Es skaidri zinu, ka ir vienkārši rīkojums – taisiet visiem šo izmeklējumu! Jo tādējādi jebkura poliklīnika nopelna sev naudu,” kardiologs Andris Skride skaidroja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, apspriežot veselības aprūpes finansējumu un kopējo stāvokli.

Viņš sacīja, ka izmeklējumus veic neatkarīgi no tā, vai tas ir vajadzīgs, un 70-80% gadījumu tos nemaz nevajag. Skride norādīja, ka gluži vienkārši netiek ievērotas noteiktās pazīmes, kuros gadījumos vajadzētu veikt attiecīgo izmeklējumu: “Te netiek uzraudzīts tas, ko medicīnā sauc par indikācijām. Tās ir skaidri noteiktas, tur nav diskusiju. Šīs indikācijas izmeklējuma veikšanai netiek noteiktas.”

Skride uzskata, ka veselības aprūpes budžetam būtu būtiski jāpalielinās, tomēr vispirms ir jārisina šī problēma, jo pašlaik resursi tiek izlietoti nevajadzīgi. “Mēs redzam, ka veselība kā prioritāte ir tikai vārdos. Veselības budžetam noteikti ir jābūt uz pusi lielākam. Bet lai mēs papildus ieguldītu naudu veselībā, mums ir skaidri jāzina, kur mēs tērējam. Šobrīd tiek ļoti daudz tērēts dažādiem liekiem izmeklējumiem, nevajadzīgām lietām,” raidījumā atzina kardiologs.

LA.lv