Veselam
Sekss

Karsta verdzene gaida mežonīgu sesiju. Lietpratēju ieteikumi par drošību sado-mazo lomu rotaļās 0

Foto – Shutterstock

Rokudzelži – tā, lai var atslēgt

Nereti ziņās lasām, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki devušies ne tikai uz izsaukumiem, kuros dega sausā zāle, ēkas vai bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, bet vajadzējis palīdzēt pilsoņiem, kuri bija saslēgušies rokudzelžos un pašu spēkiem no tiem nevarēja atbrīvoties.

Un tā ir tikai viena no “Greja nokrāsām”. Slavenās grāmatas ietekmē kaut ko no sado-mazo rotaļām nolemj izmēģināt pat tādi cilvēki, kuri pirms tam neko tādu pat neiedomātos. Viņiem un ne tikai viņiem – šis raksts.

“Karsta verdzene gaida mežonīgu sesiju. Lasi tālāk un tu uzzināsi piecus pārsteidzošus veidus, kā sarunāt sesiju.” Rakstu ar šādu virsrakstu droši vien sāktu lasīt vairāk cilvēku nekā “Drošības noteikumi nodarbei ar BDSM ” vai „BDSM pamati”.
Abreviatūras BDSM pamatā iekļauti saīsinājumi no pamatjēdzieniem, kas veido šo psiho seksuālo subkultūru:
BD (“bondage & discipline”) – sasiešana, citāda kustības brīvības ierobežošana, lomu spēles ar pazemošanu, sodīšanu;
DS (“domination & submission”) – kundzība un pakļaušanās;
SM (“sadism & masochism”) – sadomazohisms, kad bauda tiek gūta, nodarot vai saņemot fiziskas sāpes.

Seksu bez BDSM elementiem dēvē par vaniļu.

Tomēr pret drošības prasībām būtu jāizturas nopietni, nepietiek deklarēt „saprātīgi cilvēki paši visu saprot” vai “kam tā lieta interesē, tie jau tāpat visu zina”.

Ar dažām elementārām pamattēzēm, ko iesācējiem, interesentiem utt. vajadzētu likt aiz auss “spēlējoties”, dalās ilggadēji Tēmas (tā savstarpējās sarakstēs un forumos BDSM piekritēji latviski dēvē savu nodarbi) piekopēji ar nikiem Birch un Nightmare.

Birch: “Vispirms jau gribētos uzsvērt, ka “karsta verdzene gaida mežonīgu sesiju” dzīvē nepastāv. Ja tas minēts kādā iepazīšanās sludinājumā, tad 98% norāda uz “feiku” vai vienkārši uz kārtējā virtuālā onānista izklaidēm. Bet, ja šāda pieeja veidojas nepieredzējušu partneru starpā, tad visdrīzāk tas ir pieredzes trūkums apvienojumā ar tādu filmu kā “Greja nokrāsas” saskatīšanos. Kopumā sabiedrības “BDSMizācija” ir sasniegusi pamatīgus apmērus. BDSM tēma regulāri “uzpeld” gan modes skatēs, gan videoklipos, koncertos, literatūrā un mākslā.

Kādi tad būtu mani ieteikumi iesācējiem? Iepazīstoties pēc sludinājuma ieteiktu nesteigties ar vēlmju realizāciju. Drīzāk labāk izvēlēties nesteidzīgu saraksti ar savu vēlmju iztirzāšanu, pat dažādu situāciju izspēlēšanu jau virtuāli. Pirmkārt, jau tāpēc, ka daudz vieglāk savas slēptās vēlmes ir atklāt “uz papīra”, nekā reāla partnera klātbūtnē. Virtuālā komunikācija izslēgs to mulsumu un stomīšanos, kāda varētu būt runājot “zem četrām acīm”.

Kas NEBŪTU iesakāms cilvēkiem, kas vēl tikai meklē atbildes uz sevi interesējošajiem jautājumiem par BDSM. Pirmkārt, kategoriski neiesaku lasīt komentārus pie seksuālām tēmām internetā. Nepamet aizdomas, ka Tvaika ielas iestādē internets ir ne vien katrā palātā, bet pat pie katras gultas. Un jā – arī vairums Krievijā tapušā BDSM video ir ārkārtīgi zemas kvalitātes gan tehniskā ziņā, gan jo īpaši tekstuāli. Viss redzamais notiek brutāli un jēlu primitīvu tekstu pavadībā.

Viennozīmīgi visas šīs spēles prasa no partneriem daudz augstāku apziņas un atbildības līmeni salīdzinājumā ar parasto – klasisko seksu. Jebkuras šāda veida spēles ir domātas tikai “nobriedušiem prātiem”, kas spējīgi uzņemties atbildību. Kā liecina prakse, pieredze un novērojumi, tad ar šādām izsmalcinātām lietām visvairāk aizraujas cilvēki ar gana augstu IQ, ar labu izglītību, prestižu darbu un izsmalcinātu gaumi. Savā ziņā šīs izklaides ir pat elitāras, jo īpaši tās, kas ietilpst FETISH atzarā. Visi fetišistu tērpi, atribūti un aksesuāri ir gana dārgi, kas attiecīgi prasa visai biezu maku, iepērkot “rotaļlietas”. Arī pērkot SM pakalpojumus pie “mīlas priesterienēm”, klientam jārēķinās ar daudzkārt augstākām izmaksām kā klasisko pakalpojumu gadījumā.

Savukārt tiem, kas domā, ka būtu kas tāds jāizmēģina, ieteiktu nepārsteigties un vispirms jau definēt pašam sev, KO UN KĀ vispār gribētos izbaudīt. Iesākumā pilnīgi var aprobežoties ar lētiem rokudzelžiem (kurus piedevām katrs pats var atvērt, kad šķiet, ka izklaide apnikusi), ar viegliem plaukstas pliķiem pa pēcpusi, vai kādu bērza žagariņu (lai izbaudītu pērienu kā bērnībā) utt.

Viennozīmīgi neiesaku ķerties pie “smagās artilērijas”, pie nopietna pēriena, garām pēriena sesijām jeb nopietnas sasiešanas (bez iespējām brīvprātīgi to visu nekavējoties pārtraukt). Visu šo ieteikumu neievērošana var novest pie tieši tikpat nopietnām psiholoģiskām sekām kā gadījumos, kad pirmais dzimumakts mūžā ir izvarošanas rezultāts. Savukārt ar ziņkāri un ieinteresēšanu tēmā daudz jauna un jauka ir iespējams atrast pat cilvēkiem, kam iepriekš par to nav bijusi pat attāla interese.

Alkohola reibumā ar Tēmu nodarboties nedrīkst. Tieši tāpat kā peldēties un braukt ar auto. Tās tomēr nav parastas spēlītes pa gultu. Jābūt pārliecībai, ka partneris pratīs to, ko uzņēmies darīt. Nevis ņemam un piesienam, tad zvetējam un tad jau redzēs, kas būs. Jāizjūt partneris un pašam jāsaprot, ko un kā dari.

“Jauniņajiem” iesaku – iepazīties ar to, kas tieši ir BDSM, no kā tas sastāv, kādi virzieni, noteikumi un tā tālāk. To vislabāk izdarīt apmeklējot speciālas mājaslapas, kur satiekas tematiķi. Te var iegūt gan teorētisko informāciju, gan parunāt ar biedriem. Tad, kad cilvēkam ja ir izpratne, viņš pats atradīs lietas, kas viņu uzrunās”.

Jāprot apstāties

Nightmare uzsver, ka drošība svarīgāka par spēles azartu un turpina: “Pirmkārt, jānorunā drošības vārds – stop vai kāds cits, pēc kura visas aktivitātes nekavējoties jāpārtrauc. Kā citādi uzzināt, vai partneres lūgšanās un asaras ir spēles sastāvdaļa vai īsts lūgums pārtraukt. Praksē diemžēl parasti to ignorē vai neiedomājas, bet tas var novest pie neparedzētām sekām. Sasietai partnerei noteikti jāseko līdzi roku un kāju stāvoklim: vai nepaliek balti, zili, ja rodas aizdomas, jāpajautā partnerei. Jāpārbauda roku siltums, to var izdarīt arī kā spēles elementu – paglāstot. Ja partnere jūt, ka rokas ir pārāk notirpušas, tas nekavējoties jāpaziņo. Nepareizi sasietas rokas pat pēc 30 minūtēm būs guvušas asiņojošas rētas, kuras dzīs aptuveni mēnesi.

Sienot ar virvēm, jācenšas nepielietot virves ap kaklu, tas var nožņaugt. Obligāti pa rokai ir jābūt asam nazim un šķērēm, lai nekavējoties virves var pārgriezt. Nevajadzētu partneri atstāt vienu sasietu, it sevišķi uz mīkstām virsmām. Nekad nevar zināt, kad notirps rokas un arī var iestāties panikas lēkme vai, nespējot sasietam piecelties, var nosmakt spilvenā.

Kā var droši uzticēt sevi partnerim, kā uzņemties atbildību par otru? Varbūt simt gramus drosmei? Bīstams ir arī vaniļas sekss: var salauzt locekli, nosmakt zem pamatīgas partneres, gūt lūzumus. BDSM, atšķirībā no vaniļas seksa, ir tā, ka abi partneri to apzinās, un rīkojas maksimāli piesardzīgi, lai nenotiktu nekas ļauns. Alkohols notrulina sāpju slieksni, piesardzību, zūd bremzes, tas noved pie paaugstināta traumu riska. Es nekādā ziņā nerekomendētu to darīt.

Aizbāžot muti, jāseko, lai no šī priekšmeta nebūtu iespējams nokost kādu gabalu, ar ko var aizrīties. Aizbāzt muti parasti ieteicams ar dabīgu kokvilnas lupatiņu, lai nebūtu indīgu materiālu un arī siekalām būtu vieta, kur sasūkties. Izmantojot līmlenti uz kailas ādas, parasti mazs gabaliņš jāpielīmē uz rokas un kādu laiku jāpavēro vai nerodas alerģiska reakcija. Var notīt ar pārtikas vai ietinamo plēvi un tad pa virsu ar līmlenti vai tīt virs zeķubiksēm.

Spēlējoties ar svecēm, jāizmanto dabiskās parafīna sveces bez krāsvielām. No sākuma jāuzpilina uz ādas nedaudz un jāpavēro vai nerodas alerģiska reakcija. Pilināt vajag no noteikta augstuma, lai vasks neradītu ādas apdegumus. Elektro spēles nedrīkst spēlēt, ja ir vāja vai slima sirds. Elektrodus nedrīkst likt uz kakla, jo muskuļi saraujoties var nosmacēt. Nav ieteicams laist strāvu caur abām krūtīm, jo tas var apstādināt sirdi, līdzīgi kā reanimācijas aparāts spēj to palaist. Elektrodus var likt pa pāriem uz abām krūtīm, lai strāva ietu lokāli tikai caur katru krūti atsevišķi, piemēram viens elektrods uz krūšgaliņa, otrs blakus. Var laist elektrību cauri ķermenim no krūts līdz gurnam. Intīmajās vietās jābūt uzmanīgam, no sākuma likt blakus tām, lai partneris izjustu, kā tas ir, ja ciešami, tad var pāriet uz tām strāvu palielinot lēnām.
Principā – lai ar to droši nodarbotos, ir jābūt zināšanām anatomijā, medicīnā u.c. Nu labi, varbūt ne tik stingri, bet jebkurā gadījumā, lai kaut ko tādu darītu, vajadzīga nopietna zināšanu bāze. Turklāt daudzi šo vēlmi jūt jau no bērnības un izmēģināšana tikai tāpēc, ka tā ir gaumes lieta, ne pie kā laba nenovedīs. ”

Daži īsi padomi un ieteikumi

• Cilvēki, kas uzsāk meklējumus Tēmā, sākumā ir bez pieredzes, ir bez zināšanām par sevi, saviem limitiem, psiholoģiskiem procesiem utt.
• Gan augšējiem, gan apakšējiem sākumā savas robežas vajag atrast lēnām, nevis mesties pāri galvai un pēc tam atmest BDSM kā kaut ko nederīgu, jo apdedzinājās. Šis punkts attiecas uz to pašu kā klasiskajā seksā. Jebkurš visklasiskākais sekss veikts nelaikā, nevietā, ar netīkamu partneri un piespiedu kārtā radīs tieši tādas pat blaknes.
• Var būt kāda lieta, kas iepatīkas tikai vēlāk.
• Kungi, atcerieties, ka “kuce” tev nav nekāda kuce, kamēr tas nav iepriekš sarunāts.
• Jo mazāka ir prakse un pieredze, jo piesardzīgāk jāsper pirmie soļi Tēmā. Ir jāizprot, kas sniedz baudu pašam, kas – partnerim. Un kā šīs baudas apvienot, lai bauda ir kopēja.
• Bet vai vienmēr tomēr būtu bauda jāgūst abiem? Reizēm arī apakšējam ir jāpiecieš savas neērtības, jo savu prieciņu vajag ne apakšējam vien. Līdzīgi kā seksā, kad abpusējs orgasms ir tikai vēlamais, nevis pašmērķis.
• Tas jādara skaidrā prātā un nemēģinot bez pieredzes sākt atdarināt filmās redzēto. Bet vislabāk ir spert pirmos soļus ar zinošu partneri, nevis savstarpēji diviem iesācējiem. Bet, ja spēles nav ar sarežģītiem sasiešanas elementiem vai žņaugšanu, tad nekādām nelāgām sekām būt nevajadzētu arī, pārkāpjot kādas robežas, piemēram, pēriena lietās.
• Atceries – nevienam nav pienākuma tev pakļauties, tikai tāpēc, ka kāds ir sevi nosaucis par pakļāvīgo. Izņēmums varētu būtu attiecību modelis, kad attiecības tiek veidotas kā 24/7 ģimenes modelis, kur apakšējais atrodas nepārtrauktā augšējā pakļautībā un sods tiek saņemts regulāri par visām neizdarībām.
• Ja es nekliedzu “nē, nē stopvārds!”, tas nebūt vienmēr nenozīmē, ka ar mani viss ir kārtībā un sesija ir jāturpina.
• “Es negribu ar tevi spēlēties” vai “jūtu, ka tieši šodien man to, ko iepriekš ar prieku darīju, nemaz negribas” ir atbildes, pēc kurām nav jāiesniedz gari paskaidrojumi, kāpēc. Te gan var būt varianti. Ja runa par tikko iepazītu vēstuļdraugu, tad jā, bet ja cilvēki jau ir ko mēģinājuši arī praktiski, tad sava viedokļa pamatošana nevar nākt par sliktu. Nav nekā sliktāka par neizrunātu problēmu.
• Un vispār būtību var pateikt vienā teikumā: Atcerieties, ka viss var notikt pavisam ne tā, kā Jūs gribējāt un iztēlojāties.

Uzziņa

BDSM attiecību dalībnieki stingri ievēro SSC (“safe, sane, consensual”) – drošības, brīvprātības un saprātīguma nosacījumus jeb pamatprincipus un tas Tēmu atšķir no parastas tā sauktās sadzīves vardarbības un/vai noziedzīgiem nodarījumiem.

Līdzvērtības princips – BDSM kultūrā visi iesaistītie dalībnieki ir līdzvērtīgas personas ar izlemšanas tiesībām par kairinājuma veidu, intensitāti, kvalitāti u.c. intīmās saskarsmes aspektiem. BDSM cilvēki apzināti izvēlas dažādas lomas, kurās viens var ieņemt “pakļāvēja” lomu, bet otrs “pakļautā” lomu, taču kā cilvēki viņi ir un paliek līdzvērtīgas personas.

Izvēles iespējas jeb brīvprātības princips – BDSM kultūrā visos pasākumos visi iesaistītie cilvēki piedalās brīvprātīgi, apzināti un ir rīcībspējīgi.

Nekaitēšanas jeb drošības princips – BDSM kultūrā cilvēkam netiek radīti draudi veselībai un dzīvībai (vismaz apzināti ne).

LA.lv