Veselam
Psiholoģija

Kas notiek anonīmo alkoholiķu sapulcēs?0

Foto: Shutterstock

Lasītājs jautā: “Lasīju 36,6 °C februāra numura tematu par alkoholismu. Kā viena iespēja izārztēties tika minēta arī anonīmo alkoholiķu tikšanās, taču nebija pasacīts, ko tur īsti dara. Gribu ieteikt to savam brālim. Visu laiku baiļojos, lai tikai viņš atkal nesāktu dzert. Kad ar brāli runāju, viņš izrādīja interesi par šo iespēju, bet es neko daudz nemācēju paskaidrot. Vai tas saistīts ar kādu reliģiju, ticību? Lūdzu, pastāstiet, kā notiek šīs tikšanās, vai tām jāgatavojas, cik tas maksā?”

Uz lasītājas jautājumu atbild Latvijas Anonīmo alkoholiķu (AA) sadraudzības birojs:

“Latvijā ir vairāk nekā 70 AA grupu, dažās notiek viena sapulce nedēļā, citās – biežāk, bet pāris vietās reizi divās nedēļās. Sev tuvāko grupu varat atrast mājaslapā: http://aa.org.lv, uzklikšķinot uzrakstam Sapulces. Var arī zvanīt pa AA palīdzības tālruni 27333523 vai rakstīt e-pastu: 3Aaa@aa.org.lv.

Jūs ne tikai varat ieteikt brālim AA sapulces, kas ir palīdzējušas vairākiem miljoniem cilvēku visā pasaulē, bet arī abi atnākt uz kādu no sarakstā atrodamajām atklātajām sapulcēm, lai par visu uzzinātu klātienē.

AA kustība nav saistīta ar kādu konfesiju, sektu, politisku organizāciju vai oficiālu iestādi, mēs ne atbalstām kādu lietu, ne uzstājamies pret to, publiskās diskusijās neiesaistāmies. Mums ir tikai viens galvenais mērķis – palikt skaidrā un palīdzēt sasniegt skaidrību citiem alkoholiķiem.

Vienīgā prasība, lai piederētu šai kustībai, ir vēlēšanās atmest dzeršanu. Ja cilvēks, kuram ir problēmas ar alkoholu, vēlas uz AA sapulci nākt viens, viņš uzreiz var doties un darīt to jebkurā pilsētā vai valstī, kur šāda grupa pastāv. Tam nekādi nav jāgatavojas, par to pilnīgi nekas nav jāmaksā. Nav ne iestāšanās, ne dalības maksas. Sapulču apmeklētāji, kuri vēlas un var atļauties, ziedo nedaudz naudas labi saprotamiem grupas izdevumiem, piemēram, kafijas iegādei vai telpas īrei, jo AA nepieņem nekādu palīdzību no ārpuses, neveido uzkrājumus un neko nefinansē, mēs tikai paši sevi uzturam. No jaunatnācējiem un viesiem ziedojumi netiek lūgti.

Ja cilvēks ir piesardzīgs, viņš sākumā var atnākt uz atklāto sapulci kā viesis un tad domāt, vai vēlas atklāt savu problēmu. Drošāk ir nevis iedzert drosmei, bet nākt nedzērušam. Ir grupas, kurās iedzērušam cilvēkam var ieteikt tomēr atnākt nākamreiz, kad būs skaidrā, ja kaut vienam klātesošajam ir iebildumi pret dzēruša cilvēka atrašanos sapulcē. Nākamreiz var droši nākt bez kauna par iepriekšējo reizi.

To, kā notiek sapulces, nav vienkārši pastāstīt rakstveidā. Ja ir pieejams internets, priekšstatu, par to, kas ir AA un kā notiek sapulces, var gūt, noskatoties videofilmiņu Atpakaļceļš mūsu Youtube kanālā AA Latvija media. Var to uzzināt, arī vienkārši atnākot uz sapulci.

Vienīgais, par ko cienījamā lasītāja varētu baiļoties, ja viņas brālis sāktu apmeklēt AA sapulces, ir tas, ka viņš kādu dienu varētu vairs nedzert.”

 

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 stundas